סגירה או פרישה

החרדים באשדוד: נפרוש אם מתחם "ביג" לא ייסגר בשבת

נציגי ש"ס ויהדות התורה הודיעו לראש העיר, יחיאל לסרי: "מבחינתנו השבת היא קו אדום"

בית עיריית אשדוד. צילום: Shmuliko, wikipediaבית עיריית אשדוד. צילום: Shmuliko, wikipedia

חברי הסיעות החרדיות במועצת העיר אשדוד הודיעו לראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, כי יפסיקו לשתף פעולה עם הנהלת העיר אם לא תיענה דרישתם לסגור בשבת את החנויות בקניון "ביג" הממוקם בכניסה לעיר.

ההחלטה לפרוש מהקואליציה העירונית, אם דרישה זו לא תיענה, התקבלה בישיבה מיוחדת של נציגי יהדות התורה וש"ס במועצת העיר, מדווח אתר אשדוד נט. אם יפרשו הסיעות החרדיות, יאבד לסרי את הרוב הקואליציוני.

חברי ש"ס ויהדות התורה דורשים מראש העיר להפעיל את כל סמכויותיו, לאכוף את חוק העזר העירוני ולתת הוראה חד-משמעית על סגירת המתחם באופן מיידי. לטענתם, לסרי הבטיח לנציגי ש"ס כבר ב-2008 שמתחם "ביג" לא יהיה פתוח בשבת.

יו"ר סיעת ש"ס וממלא מקום ראש העיר, עמרם כנפו, אמר: "סיעת ש"ס לא תסכים בשום אופן לכך שבעיר יחללו שבת, וכי בקניון הממוקם

יו"ר סיעת ש"ס: נפעל יחד שכם אחד כדי להעביר את חרפת חילולי השבת מהעיר

בכניסה לעיר תחולל השבת בפרהסיה ובראש כל חוצות". לדבריו, בעניין זה יש תיאום בין ש"ס, יהדות התורה ויתר חברי המועצה הדתיים. "נפעל יחד שכם אחד כדי להעביר את חרפת חילולי השבת מהעיר", הוסיף כנפו.

לפי "חרדים 10", מאבק דומה בבית שמש הביא לסגירתו המוחלטת של קניון "ביג" בעיר בשבת. חבר מועצת העיר חיים אמסילי מש"ס אמר: "מבחינתנו השבת היא קו אדום. אנו פועלים בכל המישורים, וכל הרבנים בציבור הספרדי הבהירו זאת היטב הן לראש העיר והן לחברי העירייה. במקביל היו פניות גם להנהלת 'ביג'".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?