הסלמת המאבק

צווי זימון נמסרו לבחורי ישיבות שלא התייצבו לצו ראשון

עשרות בחורי ישיבות מהפלג הליטאי הירושלמי, מחסידות ויז'ניץ ומחסידות סלונים קיבלו צווי זימון לגיוס

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס: "לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס" (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חיילים מהמשטרה הצבאית פשטו אתמול על עשרות בתים בבני ברק שבהם מתגוררים בחורי ישיבות, שלא התייצבו לצו ראשון בלשכות הגיוס. החיילים מסרו למשפחותיהם של בחורי הישיבות צווי זימון לגיוס.

בין הבחורים שקיבלו צווי זימון היו תלמידים של ישיבות ליטאיות וכן צעירים מחסידות סלונים ומחסידות ויז'ניץ. בשנתיים האחרונות לא התייצבו בלשכות הגיוס תלמידי ישיבות משתי החסידויות, לאחר שהאדמו"ר מוויז'ניץ והאדמו"ר מסלונים הורו להם שלא לשתף פעולה עם שלטונות הצבא. לדברי האדמו"רים, בלשכות הגיוס יש בעיות צניעות.

"חרדים 10" מציין כי בחודשים האחרונים מנהלים חברי הכנסת של יהדות התורה משא ומתן עם שלטונות הצבא, בניסיון למצוא

חברי הכנסת של יהדות התורה מנהלים משא ומתן עם שלטונות הצבא, בניסיון למצוא פתרונות שיענו על הדרישות המחמירות של האדמו"רים

פתרונות שיענו על הדרישות המחמירות של האדמו"רים.

בחורי ישיבות שלא התייצבו לצו ראשון משתייכים גם לפלג הליטאי הירושלמי, בראשות הרב שמואל אוירבך. הרבנים העומדים בראש הפלגים האלה הורו לתלמידי הישיבות שלא להתייצב לצו ראשון, כדי שלא יקבלו דחיית שירות. כתוצאה מכך בחורים שיכלו להיות פטורים משירות הופכים לעריקים, מכיוון שאינם מגיעים ללשכה.

הרב אוירבך הורה לתלמידיו שלא להתייצב בלשכות הגיוס במסגרת מאבקו נגד חוק הגיוס. הוא מעוניין שבחורים ייעצרו, כדי להסלים את המאבק.

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?