כולם מאחורי המועצה

עיריית ירושלים מימנה אירוע פוליטי של אל המעיין

התנועה המזוהה עם ש"ס ארגנה אירוע לכבוד הצלחת המפלגה בבחירות. עיריית ירושלים שילמה כ-400 אלף שקל מעלות האירוע

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון שנערך בארנה בירושלים במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

אלפים השתתפו אתמול באירוע שארגנה תנועת אל המעיין, המזוהה עם ש"ס, לציון הצלחת המפלגה בבחירות. עיריית ירושלים השתתפה במימון האירוע, שנערך באולם ארנה בירושלים, בכ-400 אלף שקל.

בש"ס, לפי וואלה, הדגישו כי לא אנשי המפלגה יזמו את האירוע. עם זאת, הרבנים הבכירים שנאמו בו התייחסו לניצחון המשמעותי של ש"ס במאבק מול תנועת יחד של אלי ישי, שלא עברה את אחוז החסימה. הם הדגישו כי בעקבות הבחירות התחזק מעמדה של מועצת החכמים מול האיום של הרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי.

מהעירייה נמסר: "היועץ המשפטי לעירייה אישר את התמיכה באירוע, בתנאים מסוימים. האישור ניתן לאחר שהיועץ בחן את האירוע, אופיו ומטרותיו ווידא שלא מדובר באירוע פוליטי".

עם זאת, באירוע השתתפו מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, ובניו של הרב עובדיה יוסף המנוח, הרב דוד יוסף והרב

הרב הראשי יצחק יוסף: אוי לו למי שיעשה פילוג. הציבור הספרדי צריך להיות מאוחד תחת מועצת חכמי התורה

הראשי יצחק יוסף. למרות האיסור על התערבותו בעניינים פוליטיים, הרב יצחק יוסף אמר בין השאר: "ישנה אחדות בקרב כל גדולי התורה הספרדים, כולם מאוחדים מאחורי המועצה... אוי לו למי שיעשה פילוג. הציבור הספרדי צריך להיות מאוחד תחת מועצת חכמי התורה".

לפי ידיעה בערוץ 7, הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה, של ש"ס, תקף בנאומו את ישי והתייחס לתומכי יחד. "אני מדבר עם כל אלה שחשבו לעשות פירוד. רבותי, תדעו שה' אוהב אתכם. אם היה שונא אתכם, היה מוליך אתכם בדרך שאתם רציתם ללכת. אבל הקב"ה הראה לכם שאתם טועים והציל אתכם ממעשים רעים", אמר כהן.

לידיעה בוואלה

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?