"הציונים רצו בשואה"

חצי שנה עבודות שירות לחרדי שריסס גרפיטי ביד ושם

אלחנן אסתרוביץ' הורשע בהשחתת רכוש ביד ושם ובגבעת התחמושת וגם בניסיון להצית את דגל הלאום

כתובות גרפיטי נגד הציונות ביד ושם. צילום: אורי לנץ, פלאש 90כתובות גרפיטי נגד הציונות ביד ושם. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים הטיל אתמול עונש של שישה חודשי עבודות שירות על אלחנן אסתרוביץ', שהורשע בדצמבר 2014 בהשחתת רכוש ביד ושם ובגבעת התחמושת.

אסתרוביץ', חרדי בן 31 מירושלים, נכנס ב-11 ביוני 2013 ליד ושם וריסס שם עשרות כתובות נאצה. בין היתר, מציין "כיכר השבת", הוא כתב "מדינת ישראל האושוויץ הרוחני לעדות המזרח", "הציונים רצו בשואה", "ציונים אכזריים עזבו את העם היהודי לנפשו". חודשיים קודם לכן השחית אסתרוביץ' את אתר ההנצחה בגבעת התחמושת, שם ריסס בין היתר את הכתובת "משטר הרשע הציוני עוד יקרוס".

בידיעה ב-ynet מצוין כי המורשע גם ניסה להצית את דגל הלאום. בהחלטה שבה הרשיע אותו ציין השופט איתן קורנהאוזר כי אסתרוביץ' "פעל מתוך מטרה לפגוע ברגשות הציבור, בנימיו הרגישים ביותר, בבסיס הלגיטימציה של החברה הישראלית".

בכתב האישום שהוגש נגד אסתרוביץ' תוארו מקרים שבהם פעל עם חבריו להשחית אנדרטאות נוספות. בין היתר השחית את

בין השאר כתב אסתרוביץ' ביד ושם: 'ציונים אכזריים עזבו את העם היהודי לנפשו'

אנדרטת סלעית בכביש 90 ואת אנדרטת השוטרים ואנדרטת הבקעה.

לאחר מעצרו של אסתרוביץ' דווח בחדשות 2, כי העצור לא הביע צער על המעשים ואף הצהיר כי לו היה יכול, היה נוקט מעשים חמורים יותר. בין השאר טען כי היה מוכן "לפוצץ את הכנסת, בית המשפט העליון וכמה בסיסי צבא".

באחד הדיונים בבית משפט השלום בירושלים אמר אסתרוביץ': "נמאס מהצביעות של יד ושם, זה מוסד ציוני צבוע. שוטפים להם את המוח עם השואה, מסתירים שלמנהיגות הציונית היה אינטרס בשואה, הם רצו שיהיה שואה, עד עכשיו עושים הון פוליטי מהשואה". פרקליטו של אסתרוביץ', עו"ד יאיר נהוראי, הבהיר אז, כי מרשו לא מכחיש את השואה. לדבריו, לטענת אסתרוביץ', הציונות ניכסה את השואה לצרכים לא ראויים ולכן ריסס את כתובות הנאצה.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב-ynet

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?