"רומס את כבוד השבת"

מאבק חרדי נגד פתיחת מרכז הקניות ביג באשדוד בשבת

אלפים באו לקניות במתחם החדש בעיר בשבת. רבנים בעיר ביקשו מראש העיר לפעול כדי שמרכז ביג לא יהיה פתוח בשבת

רחוב באשדוד. צילום: Ori~, wikipediaרחוב באשדוד (צילום אילוסטרציה). צילום: Ori~, wikipedia

חרדים מאשדוד מוחים על פתיחתו של מרכז הקניות החדש ביג בשבת. חנויות רבות במתחם פועלות בשבת ומושכות אליהן אלפים מתושבי העיר ומהיישובים הסמוכים. לפי אתר JDN התושבים החרדים נערכים לצעדי מחאה.

אנשי "משמרת השבת אשדוד" סיירו במרכז הקניות ביום חמישי, עם פתיחתו. הם באו למקום כדי לחלק לבעלי החנויות עלונים המפרטים את שעות הפתיחה, שכמובן אינן כוללות את השבת. בחלק מהחנויות מצאו שלט המודיע כי הן פתוחות בשבת. הם פנו בדחיפות להנהלת הקניון, שלדבריהם הבטיחה בעבר שהמתחם יהיה סגור בשבת, ללא הועיל.

פעילי "משמרת השבת אשדוד" חזרו למקום גם בשבת, ומצאו כי רבות מהחנויות פתוחות. הידיעה הועברה לרבנים בעיר, שהקדישו את דרשותיהם לפתיחת הקניון בשבת. הרבנים אמרו לחסידיהם כי אין לקנות ב"קניון הרומס את כבוד השבת". לדבריהם, פתיחת מרכז ביג בשבת עשויה להביא לפתיחת חנויות נוספות בעיר בשבת.

לדברי רבנים באשדוד, פתיחת מרכז ביג בשבת עשויה להביא לפתיחת חנויות נוספות בעיר בשבת

בניגוד לטענת החרדים, מרכזי קניות בשולי אשדוד פועלים בשבת כבר שנים ארוכות.

“בעלי חנויות רבים כבר הצהירו כי במידה שהקניונים ייפתחו בשבת, לא תהיה להם ברירה אלא לפתוח את החנות מחשש לפגיעה בהכנסתם”, אומר הרב יונה ארליך, יו”ר "משמרת השבת אשדוד".

רבני העיר פנו לראש העיר, ד”ר יחיאל לסרי, ודרשו שהקניון לא יהיה פתוח ולו שבת אחת נוספת. הם הזכירו כי ראש העיר התחייב שלא לאפשר פתיחת חנויות נוספות בעיר בשבת. בחודשים האחרונים פתוחה באשדוד חנות של רשת AM:PM. שמה של החנות שונה לאחרונה ל’מרקט גן העיר’.

לידיעה באתר JDNאיך תוכל לפעול?