בד"צ יוסף ועוד

פיצול בכשרות של ש"ס: הרב אלבז הקים בד"צ חדש

הרב, חבר מועצת חכמי התורה, הודיע בשיעורו השבועי על הקמת בד"צ אור ההידור, שיעניק חותמת הכשר למוצרי מזון

חבר מועצת החכמים של ש''ס ראש ישיבת אור החיים הרב ראובן אלבז. 07.10.2013 צילום: פלאש 90חבר מועצת החכמים של ש''ס, ראש ישיבת אור החיים הרב ראובן אלבז. צילום: פלאש 90

הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הקים מערך כשרות חדש, המכונה בד"צ אור ההידור. מערך הכשרות יספק חותמת הכשר למפעלים ולמוצרים, ובעתיד ייתן תעודת כשרות גם לבשר ולעוף. לפי "כיכר השבת", בימים הקרובים יימכרו מצות בעבודת יד בכשרות של אור ההידור.

הרב אלבז יהיה נשיא הבד"צ החדש. בין חברי הבד"צ יהיו הדיין הרב יצחק כהן והרב בנימין גמליאלי.

בשיעורו השבועי בישיבת אור החיים התייחס הרב אלבז למערך הכשרות החדש. "ברוך השם הגענו ליום הזה. הרבה זמן רצינו את זה, אבל ידינו היו כבולות על ידי אנשים עם אינטרסים שונים. עכשיו ברוך השם אנחנו יוצאים לדרך", אמר.

בישיבת אור החיים אמרו שאין כוונה שהבד"צ החדש יתחרה בגופי כשרות אחרים

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שהשתתף בשיעור השבועי של הרב אלבז בישיבת אור החיים, בירך על הקמת אור ההידור ואמר: "מערך הכשרות החדש יספק מענה לחסידי הרב ברחבי הארץ".

הקמת גופי כשרות חדשים המשרתים את הציבור הספרדי כרוכה בלא מעט קשיים. גוף הכשרות המרכזי המשרת את הציבור הספרדי הוא בד"צ בית יוסף, שבראשו עומד הרב משה יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. בשנים האחרונות פעלו רבנים ספרדים בכירים להקמת גופי כשרות שיתחרו בבד"צ יוסף.

בישיבת אור החיים אמרו כי הבד"צ החדש ישרת את חסידיו של הרב אלבז וכי אין להם כוונה להתחרות בגופי כשרות אחרים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?