מתיחות ואלימות

עוזר הרב אברג'ל הורשע שאיים על "הרנטגן" בבחירות בנתיבות

העוזר, עמנואל אלישע, הואשם בהעברת מסרים מאיימים לחצר של "הרנטגן", שתמך ביריבו של ראש העיר יחיאל זוהר. העונש: עבודות שירות וקנס

הרב יורם אברג'ל מנתיבות. צילום: levy dudy, wikipediaהרב יורם אברג'ל מנתיבות. צילום: levy dudy, wikipedia

בית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את עמנואל אלישע, עוזרו של הרב יורם אברג'ל, בקשירת קשר לביצוע פשע ובאיומים בבחירות המקומיות בנתיבות לפני כשנה וחצי. לפי הסדר טיעון שעליו חתמו הפרקליטות ובאי כוחו של הרב אברג'ל, אלישע לא יישב במאסר אלא יבצע עבודות שירות במשך חמישה חודשים. בית המשפט גם קבע כי עליו לשלם קנס של 5,000 שקל.

בבחירות בנתיבות תמך הרב אברג'ל בראש העיר, יחיאל זוהר. הרב יעקב איפרגן, שמוכר בכינוי "הרנטגן", תמך ביריבו של זוהר אייל מסיקה. בין חצרותיהם של שני הרבנים היתה מתיחות קשה, שגלשה לעתים לאלימות. בעקבות התקריות האלימות החלה חקירת משטרה והוגשו כתבי אישום נגד ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שותפו מומי קסנטיני ואלישע.

הרב אברג'ל נעצר ל-14 יום, אולם הפרקליטות סגרה את התיק נגדו בשל חוסר ראיות מספיקות

לפי החשד, אלישע ביקש מדומרני להעביר מסרים מאיימים לחצרו של "הרנטגן".

"בחדרי חרדים" מציין כי בחקירה עלו חשדות גם נגד הרב אברג'ל, שאף נעצר ל-14 יום, אולם לאחר חמישה חודשים הודיעה הפרקליטות שסגרה את התיק נגדו בשל חוסר ראיות מספיקות.

סניגוריו של הרב אברג'ל הכחישו את החשדות שיוחסו לו. "האיש הזה, שגר בדירת שיכון בנתיבות, עולמו חרב עליו", אמר עו"ד תמיר סננס לפי אתר "קוקר". "יחד עמו חרב עולמם של 3,000 אברכים ואנשים שמקבלים משכורות מהמפעל. המפעל זה הוא. יש 800 ילדים שאוכלים מהמפעל הזה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה בקוקראיך תוכל לפעול?