מקום לכולם

ביהמ"ש אישר תוכנית להקמת 15 אלף דירות בבית שמש

נדחתה עתירה נגד הקמתן של שתי שכונות חדשות בעיר ולהקמת גן לאומי בשטח המיועד להן

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מש''ס בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בנושא העברת חלק מבית ספר ממלכתי בעירו לידי מוסד חרדי 07.09.2014 צילום: פלאש 90ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול מש''ס, בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים. צילום: פלאש 90

בית משפט המחוזי בירושלים דחה עתירה נגד בנייתן של שתי שכונות חדשות בבית שמש. רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי מתכננים זה שש שנים את בנייתן של רמת בית שמש ד' ורמת בית שמש ה'. בשתי השכונות יחד אמורות להיבנות למעלה מ-15 אלף יחידות דיור.

התוכניות לבניית השכונות נידונות במוסדות התכנון, שדחו התנגדויות שונות שהוגשו נגדן. מתנגדי התוכניות פנו גם לוועדת הערר הארצית של משרד הפנים, אבל זו דחתה את ערעורם.

לפני כמה חודשים הגישו המתנגדים עתירה לבית המשפט המחוזי, בדרישה לבטל את ההחלטות של מוסדות התכנון. הם גם פתחו במסע ציבורי לביטול בניית השכונות החדשות, בנימוק שהן יפגעו בערכי טבע ונוף באזור ובדרישה להכריז על השטח המיועד להן כעל גן לאומי.

השופט קבע כי עיריית בית שמש ומוסדות התכנון הביאו בחשבון את ערכי הטבע והנוף הגבוהים של האזור

השופט דוד מינץ, מדווח "בחדרי חרדים", כתב פסק דין מפורט שבו דחה את כל טענות העותרים. השופט קבע כי עיריית בית שמש ומוסדות התכנון הביאו בחשבון את ערכי הטבע והנוף הגבוהים של האזור, "ואף ביטלו את בניית שכונת רמת בית שמש ד'6 והקימו במקומה גן לאומי בשטח ענק המתפרס על 5,500 דונם".

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, אמר: "הוכח שוב בפעם המי יודע כמה, כי העירייה פועלת בצורה מקצועית ואובייקטיבית ללא שיקולים זרים. אנו מקדמים במקביל פתרונות דיור נוספים לכלל המגזרים השונים. אני קורא ומזמין את כולם לבוא ולהתגורר בשכונות החדשות בבית שמש. יש מקום לכולם".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?