הסירו את כיפת הברזל

נואם בעצרת ש"ס: 70 חיילים נהרגו בגלל חוק הגיוס

הרב יורם מימון אמר בכנס במוצאי שבת, שמותם של החיילים נגרם מפני ש"הרימו את ידם בחוק שאומר לבזות את התורה הקדושה"

חיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickrחיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה (צילום אילוסטרציה). צילום: Israel Defense Forces, flickr

בכינוס בחירות של ש"ס אמר הרב יורם מימון, כי חללי צה"ל במבצע צוק איתן בקיץ האחרון נהרגו מפני שתמכו בחוק לגיוס תלמידי ישיבות. "אלפי טילים נפלו על אזור הדרום ולא נפגע אפילו אדם אחד (בניגוד לדבריו, נהרגו תושבים ביישובי עוטף עזה)", אמר הרב מימון.

הוא ציין כי במלחמה נהרגו 70 חיילים והסביר שמותם נגרם מפני ש"הם הרימו את ידם בחוק שאומר לבזות את התורה הקדושה". דבריו של הרב מימון הוקלטו על ידי כתב גלי צה"ל ושודרו אתמול.

העצרת שבה השתתף הרב מימון התקיימה במוצאי שבת בבית הכנסת היזדים בירושלים. בעצרת, מדווח News1, השתתפו חברי כנסת של ש"ס וחברי מועצת חכמי התורה. "רק בני תורה הם הביטחון למדינה", אמר הרב מימון עוד. "כאשר הם אמרו

הביטחון הוא רק דבר אחד – כמה שיותר יהיו בני תורה, כמה שיהיו יותר בחורי ישיבות

שבחורי ישיבות יתגייסו – הם הסירו מעליהם את כיפת הברזל. הביטחון הוא רק דבר אחד – כמה שיותר יהיו בני תורה, כמה שיהיו יותר בחורי ישיבות. כמה שיתבטל חוק הגיוס, כמה שנתרום את עצמנו לתורה יותר – זה יהיה הביטחון של המדינה".

לפי ידיעה ב-nrg, הרב מימון הוא ראש ישיבת תורת משה בירושלים ותומך מובהק של ש"ס. דבריו מצטרפים לטענות שהשמיעו רבנים בעבר, שהסבירו כי חיילים נהרגו מסיבות דתיות.

מש"ס נמסר בתגובה: "עמדת מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס ויו"ר התנועה ידועה וברורה. חיילי צה"ל שחירפו נפשם למען עם ישראל ומדינת ישראל נהרגו על קידוש השם והם קדושים שכולנו חבים להם. אנו דוחים ומתנערים מהדברים שצוטטו".

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?