נזק לגיוס

רק שלא יהיה חוק יותר גרוע

בראיון לערוץ 7 אמר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, כי אילו ראש הממשלה היה מבין את הבעייתיות של הטלת הסנקציות הפליליות, חוק הגיוס לא היה עובר

"התנגדתי בחריפות לסנקציות הפליליות וחבל מאוד שראש הממשלה הבין זאת רק עכשיו. אם היה מבין את זה בזמן, החוק לא היה עובר", אמר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, בראיון לערוץ 7.

בראיון התייחס אילן להבטחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול לביטול הסנקציות הפליליות שנקבעו בחוק הגיוס. "העמדה שלי היא שהסנקציות הפליליות מביאות נזק לגיוס ולעומת זאת הסנקציות הכלכליות היו מעודדות גיוס", הוסיף אילן. "לעומת זאת, העמדה של נתניהו היא 'אני לחיץ וסחיט ואני אעשה את מה שהמפלגות השותפות שלי דורשות באותו רגע'. שמחתי כששמעתי את דבריו של נתניהו, אבל אני מקווה שלא נקבל עוד חוק גרוע. אני גם שמח שנתניהו התחיל סוג של שיח ציבורי. חוק הגיוס היה נושא עיקרי בבחירות הקודמות. צריך לדבר עליו שוב לפני שהולכים לקלפי, ולא משנה מה העמדות".

אילן אמר שלדעתו, נתניהו היה צריך להחליט "אם החוק הזה עקרוני לגביו או לא. אם הוא לא היה מוכן שיש עתיד תעזוב את הקואליציה, יכול להיות שבאמת לא היתה לו ברירה והחוק נכפה עליו. אבל יכול להיות שהחוק לא עקרוני לראש הממשלה".

סמנכ"ל חדו"ש צפה שאחרי הבחירות "יתפתח פה דיון מסיבי איך ייראה חוק הגיוס החדש. צריך לזכור: לא די לבטל את הסנקציות הפליליות, צריך להביא משהו אחר שיעמוד בפני בג"ץ. אני חי לא רע בכלל עם מתווה שקד, שכתבתי חלק מהסנקציות שבו והחרדים היו מוכנים לחיות עם זה וניהלו אתנו דיאלוג. אם זה מה שיבוא במקום, אפשר לחיות עם זה".

embed icon


איך תוכל לפעול?