צניעות בסופר

"אושר עד" הסירה שלט הדורש לבוש צנוע

השלט הוצב בסניף של הרשת החרדית בתלפיות בירושלים. הוא הוסר בעקבות דרישה של תנועת ירושלמים

קניון רמות בירושלים. צילום: Zivya, wikipediaקניון רמות בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: Zivya, wikipedia

קונים בסניף של רשת המזון "אושר עד" בקניון הדר בירושלים התלוננו כי בחנות הוצב שלט הקורא ללקוחות "להקפיד על לבוש צנוע". בעקבות דיווחי הקונים פנתה תנועת ירושלמים לרשת "אושר עד".

אתמול פרסמה התנועה, בראשותה של רחל עזריה, כי השלט הוסר. אתר "לדעת" מדווח כי בדף הפייסבוק של תנועת ירושלמים נכתב: "השלט הוסר! במענה לפנייה של 'ירושלמים' בנוגע לשלט הפוגעני, הוחלף השלט ב'אושר עד' וכעת אין שם דרישה ל'לבוש צנוע'".

תנועת ירושלמים מבטיחה, "נמשיך להיאבק נגד הדרת נשים ולמען מרחב ציבורי שנעים לכולנו!" ופונה לגולשים: "אם אתן/ם רואות / רואים שלטים דומים, או תופעות שקשורות להדרת נשים בירושלים – נשמח שתפנו אלינו".

חלק מהגולשים מחו על הטענה של תנועת ירושלמים כי השלט בחנות היה פוגעני ומדיר

חלק מהגולשים מחו על הטענה של תנועת ירושלמים כי השלט בחנות היה פוגעני ומדיר. "צר לי שבקשה לגיטימית של חברה לה החנות שייכת, לכבד את אורח חייה, נתקלת בחוסר קבלה אצלנו החילונים", כתבה גולשת אחת.

גולש אחר הגיב: "השלט איננו פוגעני ולא מדיר אף אחד. להיפך. הוא מנומס, מכובד ומכבד. לעומת זאת, המלחמה נגדו היא ניסיון להשלטת ניואנסים תרבותיים צרים על כלל האוכלוסייה. המאבק שלנו למען עיר טובה, בטוחה ושוויונית חשוב. חבל לבזבז אותו".

בידיעה ב-ynet נכתב כי "אושר עד" היא רשת מזון חרדית, אבל קניון הדר ממוקם באזור תלפיות בדרום ירושלים, שמרבית האוכלוסייה בו היא חילונית.

לידיעה ב"לדעת"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?