לחיץ וסחיט

סמנכ"ל חדו"ש: צריך לדבר על חוק הגיוס החדש

בראיון לערוץ 7 התייחס שחר אילן להבטחתו של ראש הממשלה לפעול לביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס

כנס של ראשי ישיבות ליטאיים נגד גיוס תלמידי הישיבות  בבני ברק 16.12.2013 צילום: גדעון מרקוביץ פלאש 90ראשי ישיבות ליטאיים בכנס בבני ברק נגד גיוס תלמידי הישיבות. צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

"התנגדתי בחריפות לסנקציות הפליליות וחבל מאוד שראש הממשלה הבין זאת רק עכשיו. אם היה מבין את זה בזמן, החוק לא היה עובד", אמר סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, בראיון לערוץ 7.

בראיון התייחס אילן להבטחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול לביטול הסנקציות הפליליות שנקבעו בחוק הגיוס. "העמדה שלי היא שהסנקציות הפליליות מביאות נזק לגיוס ולעומת זאת הסנקציות הכלכליות היו מעודדות גיוס", הוסיף אילן. "לעומת זאת, העמדה של נתניהו היא 'אני לחיץ וסחיט ואני אעשה את מה שהמפלגות השותפות שלי דורשות באותו רגע'. שמחתי כששמעתי את דבריו של נתניהו, אבל אני מקווה שלא נקבל עוד חוק גרוע. אני גם שמח שנתניהו התחיל סוג של שיח ציבורי. חוק הגיוס היה נושא עיקרי בבחירות הקודמות. צריך לדבר עליו שוב לפני שהולכים לקלפי,

אילן: לא די לבטל את הסנקציות הפליליות, צריך להביא משהו אחר שיעמוד בפני בג"ץ

ולא משנה מה העמדות".

אילן אמר שלדעתו, נתניהו היה צריך להחליט "אם החוק הזה עקרוני לגביו או לא. אם הוא לא היה מוכן שיש עתיד תעזוב את הקואליציה, יכול להיות שבאמת לא היתה לו ברירה והחוק נכפה עליו. אבל יכול להיות שהחוק לא עקרוני לראש הממשלה".

סמנכ"ל חדו"ש צפה שאחרי הבחירות "יתפתח פה דיון מסיבי איך ייראה חוק הגיוס החדש. צריך לזכור: לא די לבטל את הסנקציות הפליליות, צריך להביא משהו אחר שיעמוד בפני בג"ץ. אני חי לא רע בכלל עם מתווה שקד, שכתבתי חלק מהסנקציות שבו והחרדים היו מוכנים לחיות עם זה וניהלו אתנו דיאלוג. אם זה מה שיבוא במקום, אפשר לחיות עם זה".

לראיון בערוץ 7איך תוכל לפעול?