שקופים מבית

משכורות מורים במעיין החינוך התורני מעוכבות חודשים

עובדים ברשת מתלוננים שמאז החלה שנת הלימודים לא שולם להם שכר, או שקיבלו שכר חלקי. ש"ס: אנו פועלים מול משרד החינוך על מנת לסייע להם

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgילדים בתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עובדים ברשת החינוך של ש"ס, מעיין החינוך התורני, מתלוננים כי לא קיבלו משכורת זה חודשים ארוכים. "מתחילת השנה ועד לרגע זה לא קיבלתי משכורת, ושאר העובדים קיבלו משכורת של אולי 40 אחוז ממה שהם אמורים לקבל", אמר ל"בחדרי חרדים" מנהל מוסד ברשת של ש"ס. "פניתי עשרות פעמים ולא קיבלתי מענה. התשובה שלהם היא שזאת בעיה של משרד החינוך".

לדברי אותו מנהל, הוא ועובדי המוסד לא קיבלו את שכרם מאז אוקטובר, כלומר למעלה מחמישה חודשים. ליו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר המנהל: "קודם שיטפל בשקופים ובמוסדות של תנועת ש"ס, אחר כך שייצאו לדאוג לאחרים".

מורה בתלמוד תורה של מעיין החינוך התורני בירושלים אמר כי מתחילת השנה לא שולמו 60% משכרו. "יש לי משפחה, ו-60% מהמשכורת שלא קיבלתי מתחילת השנה הם כמעט 35 אלף שקל. אני עם הלוואות ולא שילמתי שכירות", אמר המלמד. "אני קורא לדרעי לטפל בציבור השקופים הביתי של ש"ס". עובדים רבים ברשת נמצאים במצב דומה.

מלמד בתלמוד תורה: אני קורא לדרעי לטפל בציבור השקופים הביתיים של ש"ס

מש"ס נמסר בתגובה: "רשת מעיין החינוך התורני עומדת באופן מלא בכל ההתחייבויות הכספיות כלפי עובדיה, ככל שיש טענות על הלנת שכר מקורן בבתי ספר שטרם קיבלו רשיון הפעלה, שאינם יכולים להיות מתוקצבים על פי חוק או במורים הממתינים לתקנים ממשרד החינוך. אנו פועלים מול משרד החינוך על מנת לסייע להם".

ראש רשת החינוך, הרב יוסף בוסו, מסר: "בתי הספר הקטנים ברשת נמצאים בחוסר שעות הפעלה, למרות שקיבלו את כל התקצוב המגיע להם בבסיס ממשרד החינוך. התקצוב ממשרד החינוך הוא לכיתות תקניות, ויש כיתות קטנות שמתוקצבות בחסר. בשנה שעברה הצלחנו לאחר מאמצים גדולים להשיג תקצוב ממשרד החינוך... השנה שוב נאלצנו לבקש את עזרת המשרד והיו סיכומים ופתרונות, אבל לצערי חילופי השלטון במשרד האוצר ובמשרד החינוך גרמו לזעזועים ועיכובים. לאחר ארבעה חודשים הסכימו לעזור, אבל בפחות מהחצי של השנה הקודמת. תשלום זה בוצע ב-1 בינואר 2015".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?