זה לא יעבור אצלנו

מפלגת החרדיות תובעת עיתונים שלא פרסמו מודעותיה

רות קוליאן, יו"ר "ובזכותן", טוענת כי "יתד נאמן" ומ"יום ליום" סירבו לפרסם מודעות מטעם המפלגה ותובעת מהם 100 אלף שקל

נשים רוקדות בבני ברק, צילום: Eilam Gil, flickrנשים רוקדות בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: Eilam Gil, flickr

רות קוליאן, יו"ר מפלגת הנשים החרדיות "ובזכותן", הגישה אתמול תביעה נגד העיתונים "יתד נאמן" ו"יום ליום". קוליאן תובעת מהעיתונים 100 אלף שקל, בגלל סירובם לפרסם מודעות של מפלגתה.

לפי התביעה, בסוף ינואר פנתה קוליאן למחלקת הפרסום של "יתד נאמן", המזוהה עם דגל התורה, הסיעה הליטאית ביהדות התורה, וביקשה לשכור שטח פרסום. ואלה מדווח כי היא קיבלה הצעת מחיר, אבל לאחר שהסבירה כי המודעה נועדה לקדם את מפלגתה אמרו לה: "זה לא יעבור אצלנו חלק".

קוליאן שלחה את המודעה, ואז אמרו לה כי המודעה של "ובזכותן" לא אושרה על ידי הוועדה הרוחנית של העיתון.

קוליאן: אנחנו לא שקופות ולא ניתן לעסקנים שמפחדים מאתנו לעמוד בדרכנו

בתביעה שהוגשה על ידי "מרכז צדק לנשים" טענה קוליאן כי פנתה גם ל"יום ליום", ביטאון ש"ס. התשובה של נציגת "יום ליום" היתה בוטה יותר: "אפילו לא העברתי לוועדה הרוחנית ואת יודעת מה התשובה. אני לא מעבירה כזו מודעה לוועדה הרוחנית".

בכתב התביעה נאמר: "הסירוב של הנתבעים לפרסם את מודעת התעמולה של התובעת הסב לה נזק בכך שמנע ממנה להגיע לקהל הבוחרים והבוחרות שלה ולקדם את מפלגתה. לנוכח העובדה שמדובר בעיתונים הנפוצים ביותר בציבור החרדי (האשכנזי והספרדי), אין תחליף לפרסום זה".

"אתם מפחדים מאתנו", אומרת קוליאן לעיתונים החרדיים שסירבו לפרסם את המודעות מטעם מפלגתה. "אנחנו לא שקופות ולא ניתן לעסקנים שמפחדים מאתנו לעמוד בדרכנו".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?