תעמולה בגלימת הראשל"צ

נאום הבחירות של הרב הראשי יצחק יוסף

התנועה לאיכות השלטון קראה ליועץ המשפטי לממשלה להורות לרב יוסף לחדול מלהשתתף בתעמולת הבחירות

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, רמז בנאום שנשא לאחרונה כי בבחירות יש לתמוך בש"ס. "צריך להמשיך בדרך של מרן (הרב עובדיה יוסף ז"ל)… בעשייה הציבורית, וככה באמת נמשיך עוד את השגשוג של הספרדים – והמהפכה הספרדית תמשיך להתפתח... בזכותם של שלוחי דרבנן יצחק וקנין (חבר הכנסת מש"ס) וכל חבריו", אמר בין השאר הרב יוסף.

הרב יוסף המשיך ודיבר על ההצבעה הרצויה בבחירות. "כל מי שימשיך את הדרך של מרן, אין לי ספק שמרן בשמים יתפלל עליו. גדולים צדיקים במיתתם יותר מחייהם. מי לא רוצה ברכה ממרן?" אמר.

בדברים שנשא בכינוס במושב יערה בגליל המערבי תקף הרב יוסף את מפלגת יחד בראשות אלי ישי ובעיקר את מנהיגה הרוחני, הרב מאיר מאזוז. דיווח בוואלה מדגיש כי תמיכתו של הרב הראשי בש"ס מנוגדת לחוק, האוסר על רבנים נבחרים להשתתף בפעילות מפלגתית ולהתערב בבחירות.

כל מי שימשיך את הדרך של מרן, אין לי ספק שמרן בשמים יתפלל עליו

"חרדים 10" מדווח כי הרב הראשי התייחס לחוקים שלדבריו נחקקו נגד החרדים בקדנציה האחרונה: "בשנתיים האלו של הממשלה האחרונה היו 55 (נגד עין הרע) חוקים נגד התורה", אמר. "צריך להתפלל שהממשלה הבאה תהיה ממשלה יותר טובה, שכל החוקים הרעים יוציאו אותם, שיהיו חוקים טובים, שיחזרו לעזור לישיבות".

בעקבות דבריו של הרב יוסף פנתה התנועה לאיכות השלטון ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וקראה לו להורות לרב יוסף לחדול מלהשתתף בתעמולת הבחירות ולהימנע מכל הופעה ציבורית ומהשתתפות בכנסים במוסדות ציבור המזוהים עם מפלגה מסוימת עד לאחר הבחירות.

מקורבי הרב יוסף אמרו בתגובה: "הרב השתתף בהכתרת תלמידו, רב המושב יערה. באופן טבעי השתתף שם גם תושב המקום חבר הכנסת וקנין, שהרב מוקיר ומעריך אותו מאוד. לגיטימי שהרב ישבח את פועלו ההלכתי והציבורי של אביו בהקשר של מינוי רבני יישובים, שהיה אחד מהדגלים של אביו".

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?