נסיעות ליל שבת

חדש: קואופרטיב לתחבורה ציבורית בשבת בירושלים

פעילים חברתיים בעיר מציעים הסעות במחירים נוחים בליל שבת. הכסף להפעלת הפרויקט מגויס בהדסטארט

אוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickrאוטובוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: synnwang, flickr

קבוצה של פעילים חברתיים בירושלים הקימה קואופרטיב שיציע לתושבי העיר תחבורה ציבורית בסופי השבוע. חברי הקואופרטיב, שמכונה "שבוס", מגייסים כסף להפעלתו באתר הדסטארט. הם כותבים כי רעיון הקמת הקואופרטיב עלה בעקבות הפער בין שפע מקומות הבילוי הפועלים בירושלים בשנים האחרונות לחוסר הנגישות אליהם בסופי שבוע.

"אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי שבו רק בעלי אמצעים יכולים ליהנות מניידות חופשית בסוף השבוע. אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי, שבו צעירים לוקחים את ההגה לידיים אחרי ששתו כי אין אלטרנטיבה במחירים סבירים. אנחנו רוצים להפוך את התרבות בעיר לשוויונית יותר, נגישה יותר ובטוחה יותר", כותבים מקימי הקואופרטיב.

קווי שבוס יפעלו בשעות קבועות, במחירים שווים לכל נפש, בתחנות איסוף שנקבעו מראש

לדבריהם, קווי שבוס יפעלו בשעות קבועות, במחירים שווים לכל נפש, בתחנות איסוף שנקבעו מראש. ההסעות מיועדות לחברי הקואופרטיב. החברים יוכלו להשפיע על מסלולי ההסעות, התדירויות, עלויות התפעול ועוד.

בשלב הראשון תפעל ההסעה ביום שישי, משמונה בערב עד אחת בלילה. האוטובוסים יסעו בתדירות של פעם בשעה לפחות. המסלול הראשון של הקואופרטיב יתחיל לפעול לאחר שיגויסו המשאבים הנדרשים למיזם ויירשמו מספיק חברים.

הקו ייצא מפסגת זאב, יעבור במרכז העיר ויגיע עד גילה. ההסעה תעבור דרך שכונות תלפיות, המושבה הגרמנית ומוסררה. בהמשך, בהתאם למשאבים שיגויסו, יופעלו קווים נוספים.

לעמוד הפרויקט בהדסטארטאיך תוכל לפעול?