הונאת קבורה

חבר מועצה בעבר מש"ס חשוד במכירת קברים פיקטיביים

שמואל יצחקי נעצר עם שניים נוספים, בחשד שמכרו חלקות בהר המנוחות שלא היו שייכות להם, תמורת עשרות אלפי שקלים

הר המנוחות בירושלים. צילום: zeevveez, wikipediaהר המנוחות בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: zeevveez, wikipedia

חבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר שמואל יצחקי, נעצר בחשד שמכר חלקות קבר פיקטיביות בבית הקברות הר המנוחות בירושלים. עם יצחקי נעצרו שאול בלישה ועצור נוסף, ששמו לא הותר לפרסום. יצחקי היה שנים רבות חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם ש"ס. בבחירות האחרונות החליף אותו יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בנציגים צעירים.

לחקירה שהובילה למעצר השלושה קדמה תלונה שהוגשה ליחידת ההונאה במשטרה על ידי מועצת בתי העלמין במשרד לשירותי דת. לפי התלונה, מדווח "כיכר השבת", החשודים השתלטו על קרקעות של חברות קדישא ועל שטחים ציבוריים שלא הוקצו לקבורה בהר המנוחות. הם קברו בחלקות אלה נפטרים שלא כדין, תוך התחזות לאנשי חברה קדישא.

שישה מתלוננים טענו במשטרה כי החשודים מכרו להם חלקות קבורה בהר המנוחות בעשרות אלפי שקלים. לאחר מכן התברר

שישה מתלוננים טענו שהחשודים מכרו להם חלקות קבורה בעשרות אלפי שקלים, אך התברר שהקרקעות אינן מיועדות לקבורה

כי מדובר בקרקעות שאינן מיועדות לקבורה ושלחשודים לא היה רישיון למכירתן.

בחקירה התברר גם שהחשודים מכרו למשפחות שכולות שטרי רכישה לחלקות קבר בעשרות אלפי שקלים, תוך הבטחה שחלקות אלה יישמרו בעבורם. בפועל החלקות לא נשמרו ובחלקן אף נקברו אחרים.

בחיפוש שבוצע בדירת אחד החשודים אותרו כחצי מיליון שקל במזומן, שהוסתרו בגרביים בארון בגדים. כן נתפסו מסמכים ותעודות קבורה לא חוקיות.

"בחדרי חרדים" מציין כי לצד החקירה המשטרתית מתנהלת נגד החשודים חקירה של רשות המסים. השלושה חשודים בהעלמת הכנסות, רישומים כוזבים, השמטת הכנסות ורכוש מדו"חות וביצוע עסקות ללא הוצאת חשבוניות.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?