איום בגן השעשועים

גן משחקים הוקף בבד כדי למנוע מראות לא צנועים

עיריית בית שמש נענתה לדרישה של תושבי שכונה חרדית סמוכה לגן המשחקים והקיפה אותו בבד יוטה כחול

גן ילדים בירושלים. צילום: תמר הירדני, ויקיפדיהגן ילדים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: תמר הירדני, ויקיפדיה

גן משחקים בבית שמש בבד יוטה כחול, בעקבות דרישה של תושבים חרדים. הסיבה: רצון להסתיר מתושבי שכונה חרדית את הנעשה בגן המשחקים, שבו מבלים בעיקר חילונים ודתיים-לאומיים. לטענת החרדים, בגן יש מראות לא צנועים.

גן המשחקים הוקם על ידי משרד הבינוי בין השכונה החרדית חפציבה לשכונת מגדל המים, שבה מתגוררים בעיקר חילונים ודתיים. בגלל הטענות לאי-צניעות, גן המשחקים הושחת כמה פעמים. המתנגדים לקיומו מרחו זפת על שביליו, עקרו ספסלים ואף ניסרו עמודים, עד שהביאו להשבתתו.

בעקבות השבתת הגן, מדווח ynet, הושג הסדר בין עיריית בית שמש למשרד הבינוי. נקבע כי הגן יגודר כדי למנוע מתושבי השכונה החרדית לראות את הנעשה בו. תושבים חילונים ודתיים מוחים על ההסדר. יניב פוגל, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אמר: "יש לנו ניסיון, בעקבות הקמת גדר הפרדה בין חילונים לדתיים בבית הספר 'שפות ותרבויות'. הדבר הזה חוזר שוב, ואנחנו לא אוהבים את זה". פוגל גם קרא לעיריית בית שמש לשנות את החלטתה בעניין.

גם ציון סולטן, תושב העיר, פנה להנהלת העירייה בנושא, אבל לדבריו לא זכה למענה. "בד היוטה ששמו כאן נועד להסתיר את מי

מתנגדי גן המשחקים מרחו זפת על שביליו, עקרו ספסלים ואף ניסרו עמודים, עד שהביאו להשבתתו

שיושב בתוך הגן מעיניהם של העוברים ושבים. בפועל הגדר החדשה מסתירה את הנוף הנשקף מהגן הציבורי. חלק מהיופי של הגן הוא הנוף, שהפך ליוטה כחולה. מה יכול להיות לא צנוע בגן משחקים?" סולטן פנה אל תושבי השכונה החרדית הסמוכה, "שישימו יוטה על עצמם ויכסו את עיניהם במקום לגדר אותנו. אף אחד מאתנו לא נכנס לשכונות שלהם ואומר להם מה לעשות, למה עושים זאת בשכונה שלנו?"

מעיריית בית שמש נמסר: "מדובר בגן משחקים הנבנה על ידי משרד השיכון, וממוקם בין שכונה חרדית לשכונה חילונית, מה שגרם לחיכוכים בין האוכלוסיות. בתקופה האחרונה התקיים הליך הידברות בין נציגויות של שתי השכונות, וסוכם כי הגן ישרת אך ורק את השכונה החילונית, ותיסגר אליו הכניסה מהשכונה החרדית. הוחלט גם כי גדר הגן הפונה כלפי השכונה החרדית תכוסה בבד יוטה".

ממשרד הבינוי נמסר בתגובה: "גן המשחקים בצומת הרחובות לוי אשכול-הגלעד בבית שמש נמצא עדיין בשלבי ביצוע ולא נמסר לעירייה. בשלב העבודה ביקשה העירייה לכסות את גדרות הגן מבחינה בטיחותית, כדי למנוע הפרעה לדיירים השכנים לגן, וכך בוצעו העבודות על ידי הקבלן. לא ידוע לנו על הנסיבות המתוארות בפנייה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?