מעורבות פוליטית אסורה

חדו"ש: אזלת היד של שלטונות החוק מעודדת הרב אליהו להמשיך במסע העבירות שלו

הרב שמואל אליהו בירך על האיחוד בין יחד, עוצמה יהודית וח"כ שטבון – צעד שיש בו הבעת עמדה פוליטית, בניגוד לחוק

הרב שמואל אליהו. צילום: Matanya, wikipediaהרב שמואל אליהו. צילום: Matanya, wikipedia

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, נפגש ביום ראשון עם הרב מאיר מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד בראשות ח"כ אלי ישי, והציע לו את ברכתו. הרב אליהו ביקר בביתו של הרב מאזוז בבני ברק ובירך על האיחוד בין ישי, ח"כ יוני שטבון, שפרש מהבית היהודי, ותנועת הימין הקיצונית עוצמה יהודית בראשות ברוך מרזל.

"באתי כדי לברך על האיחוד ההיסטורי בין הקהילה החרדית, הקהילה הדתית-הלאומית וקהילת יראי השם", אמר אליהו. דובר מטעם מפלגת יחד אמר ל"ג'רוזלם פוסט" כי שני הרבנים דנו בעיקר בהצעות חוק ובחוקים שעלו בכנסת היוצאת, העוסקים בסוגיות דת ומדינה. הרב אליהו הרבה לפעול נגד הצעות חוק לשינוי טקסים דתיים. בין השאר התנגד לחוק הגיור שקידם ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, הזכיר כי במאמר שפרסם באתר "סרוגים" בסוף ינואר קרא הרב אליהו לאיחוד בין יחד לעוצמה יהודית. במאמר הזהיר אליהו כי אם שתי המפלגות לא יתאחדו, תעלה לאחר הבחירות ממשלת שמאל, "על חשבון ארץ

הרב רגב: אין מדובר בביטוי תמים של אחדות וסולידריות, מכיוון שהוא מברך מפלגה מסוימת על עבודתה לשימור 'שלמות' הארץ

ישראל ותורת ישראל".

לדברי רגב, הפגישה עם הרב מאזוז היתה המשך מאמציו של הרב אליהו להביא לאיחוד בין הרשימות. "עכשיו הוא בירך על האיחוד", אמר רגב. "אין מדובר בביטוי תמים של אחדות וסולידריות, מכיוון שהוא מברך מפלגה מסוימת על עבודתה לשימור 'שלמות' הארץ ולכן נוקט עמדה בסוגיה פוליטית. זהו צעד אסור, מכיוון שכעובד ציבור הרב אינו אמור להזדהות עם מחנה פוליטי כלשהו", אמר רגב.

הוא ציין כי הידיעה על קיום הפגישה הופצה על ידי מפלגת יחד. לדבריו, עצם הפרסום מעיד על הערך האלקטורלי שטמון בתמיכתו של הרב אליהו מבחינת הרשימה המאוחדת.

חדו"ש הגישה תלונות ליועץ המשפטי לממשלה ולמשרד המשפטים, האחראים לפיקוח משמעתי על עובדי ציבור המעורבים בפעילות פוליטית. בחדו"ש עדיין ממתינים לתגובה מלאה מהיועץ המשפטי לממשלה וממשרד המשפטים. "ההימנעות של רשויות אכיפת החוק מכניסה לאזור שנוי במחלוקת זה מעודדת את הרב אליהו ואחרים להמשיך במעורבותם הפוליטית ולפגוע ביושרה של שירות המדינה והרבנות", אמר רגב.

לידיעה ב"ג'רוזלם פוסט"איך תוכל לפעול?