לא ראוי

הרב דרוקמן תוקף שירת נשים בתעמולת הבית היהודי

דרוקמן, מהרבנים המזוהים ביותר עם הבית היהודי, מתח ביקורת על שיתוף נשים בסרטוני המפלגה ואמר כי דבריו של רונן שובל בעד ברית הזוגיות לחד-מיניים הם "קלקול גדול"

הרב חיים דרוקמן, צילום: Shuki, wikipediaהרב חיים דרוקמן, צילום: Shuki, wikipedia

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, יוצא נגד שירה של נשים בסרטי הבחירות של הבית היהודי. בשיר הבחירות הרשמי של הבית היהודי, למשל, שרות נשים. "זה ודאי לא היה צריך להיראות ככה, חבל", אמר דרוקמן על הופעת הנשים בסרטים מטעם המפלגה. לפי ואלה הוא הוסיף: "זו טעות, פגיעה, שגיאה גדולה ומיותרת לחלוטין".

דרוקמן התבקש להביע דעה בנוגע לסרטון שבו משבחות נשים את פעילותו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. הוא השיב: "אני לא ראיתי ולא שמעתי. ודאי שבני תורה לא רואים את זה, ולא ראוי שיראו את זה".

דרוקמן על שירת נשים בסרטי הבית היהודי: זו טעות, פגיעה, שגיאה גדולה ומיותרת לחלוטין

הרב דרוקמן גם התייחס לדבריו של רונן שובל, המדורג במקום ה-16 ברשימת המפלגה לכנסת, שלפיהם הבית היהודי תומכת בברית הזוגיות לזוגות חד-מיניים. "זה לא אנחנו. להפך", אמר דרוקמן. "עלה לדיון והוחלט באופן חד משמעי נחרצות שאין לנו כל קשר לזה". בתקופת הפריימריז במפלגה טען שובל כי דרוקמן תומך בו. בדברים שפורסמו עתה אמר דרוקמן על שובל: "זה קלקול גדול מה שהוא אמר".

דרוקמן הוא מהרבנים הבולטים שתומכים בבנט, בעוד רבנים רבים אחרים טוענים כי יו"ר הבית היהודי אינו מייצג את הציונות הדתית. בעבר דחה דרוקמן טענות כאילו בנט אינו מתייעץ עם הרבנים בנושאי דת ומדינה ואמר כי הוא "סומך עליו בעיניים עצומות".

בבית היהודי סירבו להתייחס לטענות שעלו בכתבה.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?