לרווחת הכלל

"החרדים החדשים" מקימים תנועה לשינוי חברתי

בכנס יסוד שהתקיים לאחרונה השתתפו ארגונים ונציגים מכל גוני המגזר החרדי, שיפעלו יחד לקידום מיזמים לטובת כלל הציבור

רחוב רבי עקיבא בבני ברק. צילום: deror_avi, wikimediaרחוב רבי עקיבא בבני ברק (צילום אילוסטרציה). צילום: deror_avi, wikimedia

חלקים בציבור החרדי שחשים כי בשנים האחרונות טפלו אליהם האשמות שווא שבגללן דחקו אותם לשוליים, הקימו תנועה שתפעל לשינוי חברתי. כנס היסוד של התנועה התקיים לאחרונה. מקימיה מתכוונים לקיים עזרה הדדית בין כל חלקי החברה, כדי להגדיל את היכולת להוציא לפועל תוכניות ומיזמים לרווחת כלל הציבור.

בטור באתר "בחדרי חרדים" כותב אלי אדלר, מיוזמי ההתארגנות, כי כנס היסוד היה סגור לתקשורת. השתתפו בו "גברים ונשים, מבוגרים וצעירים, אברכים ועובדים, רבנים ואנשי אקדמיה, ר"מים ואנשי צבא, אשכנזים וספרדים, חסידים וליטאים ותומכי מפלגות שונות. כל המגוון הקיים בחלקי היהדות החרדית השונים".

התנועה לא תשאף לקבל ייצוג במפלגה כלשהי, אלא לשמש כארגון-גג לכל האנשים והארגונים הפעילים בתחום

ההתארגנות נועדה להקים תנועה חברתית, לא פוליטית, כותב אדלר. התנועה לא תשאף לקבל ייצוג במפלגה כלשהי, אלא לשמש כארגון-גג לכל האנשים והארגונים הפעילים בתחום, כדי לפתח רעיונות ויוזמות במאמץ משותף ולפתור בעיות שבהן נתקל הציבור החרדי. הכנס עצמו לא היה סגור, אבל השתתפו בו רק מוזמנים. בעוד חודשיים-שלושה ייערך כינוס פתוח לקהל הרחב, שאליו יוכל להגיע כל מי שמעוניין בהצטרפות לארגון.

לדבריו, שום רב חשוב לא התנגד להתארגנות. לכנס הוזמנו והגיעו רבנים שהביעו תמיכה רבה ברעיון. התנועה החדשה, כותב אדלר, היא התארגנות ראשונה בציבור החרדי שאינה סובבת סביב הציר הפוליטי-המפלגתי, או סביב הציר העדתי-הקהילתי. זוהי תנועה פתוחה לכל, על בסיס דמוקרטי ושוויוני.

לטור באתר "בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?