למען הגדלת התורה

המנהיג הרוחני של יחד: תרומה למפלגה, כמו צדקה

בתשובה לשאלה של אחד ממאמיניו הבהיר הרב מאיר מאזוז, כי מותר לתרום מכספי מעשר למימון פעילות מפלגתית

05/02/2015 18:36

תגיות: הרב מאיר מאזוז ·  יחד – העם אתנו ·  מעשר ·  בחירות ·  אלי ישי

ראש רשימת יחד העם איתנו ח''כ אלי ישי והמנהיג הרוחני של מפלגתו ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז בכינוס של המפלגה בבני ברק 25.12.2014 צילום: יעקב נאומי פלאש 90ראש רשימת יחד - העם אתנו, ח''כ אלי ישי, והמנהיג הרוחני של המפלגה, הרב מאיר מאזוז, בכינוס בבני ברק. צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

הרב מאיר מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד – העם אתנו, קובע כי אפשר להפנות כספים המיועדים לצדקה ולקיום מצוות גם למימון פעילות פוליטית. הפסיקה חריגה, מכיוון שתרומה לצדקה מיועדת על פי רוב לתמיכה בנזקקים או בקיום מצוות, אבל לא למימון מפלגות.

הרב מאזוז אמר את הדברים בתשובה לאחד מחסידיו. השואל, רב קהילה ברמת גן, ביקש לדעת אם אפשר לתרום למפלגה כספי מעשר. כלומר, עשרה אחוזים מההכנסה, שלפי ההלכה יש להפריש לתרומות לצדקה ולמצוות.

"העם אתנו נוסדה למען 'הגדלת תורה' ולבלימת החקיקה האנטי-דתית של 'משנאי ה'", הסביר השואל. הרב מאזוז השיב:

בתשובה לשאלה אמר הרב מאזוז: 'מותר לסייע ממעשר כספים, כי כל המטרה לשם שמים'

"מותר לסייע ממעשר כספים כי כל המטרה לשם שמים, ובמידה ובסכום המותרים על פי החוק".

לפי ידיעה ב-ynet, פסיקתו של הרב מאזוז ניתנה על רקע מצוקה כלכלית שאליה נקלעה המפלגה בראשותו של אלי ישי. בגלל הקשיים התקציביים הקצתה יחד – העם אתנו כסף מועט למערכת הבחירות. מסיבה זו החליטו שניים ממנהלי מסע הבחירות של המפלגה, איתן דורש ושיר שגיא, לעזוב את תפקידם. המפלגה הודיעה כי אנשי התקשורת דודי זילברשלג ויואב צור ינהלו מעתה את מטה ההסברה של יחד – העם אתנו.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?