קיצונים נגד קיצונים

מלחמת קברים בפרויקט החרדי במתחם שנלר

צעירים מאתרא קדישא הפגינו מול ביתו של ראב"ד העדה החרדית בדרישה למנות מפקח מטעמם, שישגיח בענייני קברים במקום

הרב משה שטרנבוך מבד''צ העדה החרדית, עם בנו אשר. צילום: בייגל, ויקיפדיההרב משה שטרנבוך, בד''צ העדה החרדית, עם בנו אשר. צילום: בייגל, ויקיפדיה

קיצונים חרדים מארגון אתרא קדישא הפגינו בשבוע שעבר מול ביתו של ראש אבות בתי הדין בעדה החרדית, הרב משה שטרנבוך. המפגינים נשאו כרזות נגד שטרנבוך, שבהן נכתב בין השאר "רבאיי רפורמי", וזעקו דברי גנאי.

ההפגנה היתה תגובה על החלטה שקיבל בד"צ העדה החרדית, שלפיה ימונה הרב רפאל ליפשיץ למפקח בענייני קברים ב“מרום ירושלים”, פרויקט חרדי המוקם במתחם שנלר בירושלים. אתר שטיבל מציין כי ליפשיץ הוא מומחה ותיק בענייני קברים ומערות קבורה.

אנשי אתרא קדישא לא קיבלו את החלטת הבד”צ ודרשו למנות את אחד מאנשיהם, ישראל אייזנבאך, למפקח במקום. הם הפגינו מול ביתו של הרב שטרנבוך, שעומד בראש המאבק נגד אתרא קדישא.

המפגינים נשאו כרזות נגד שטרנבוך, שבהן נכתב בין השאר 'רבאיי רפורמי'

בעת ההפגנה באו למתחם שנלר חברי בד"צ העדה החרדית, ובהם שטרנבוך והרב יצחק טוביה וייס. הבדיקה התקיימה בעקבות החלטה שהתקבלה בישיבת הבד”צ בלשכת הבד”צ בבנייני זופניק של העדה החרדית. בעדה החרדית אומרים כי ההפגנה של אנשי אתרא קדישא נגד שטרנבוך נועדה להוות אמצעי לחץ, כדי להרתיע אותו מהביקור במתחם שנלר.

באתר שטיבל מציינים כי אנשי אתרא קדישא תקפו בחודשים האחרונים רבנים שאינם פועלים לפי דרישותיהם. סיקריק מאתרא קדישא תקף את הרב נתן קופשיץ מבית שמש, הותקפו רבנים מחסידות תולדות אהרן ועוד.

לידיעה באתר שטיבלאיך תוכל לפעול?