לא מתנצלים

סרטון תשובה לבית היהודי קורא לחופש בחירה בנישואים

פורום ח"י – חתונה ישראלית, הפיץ באינטרנט סרטון שבו נראים זוגות נשואים, ביניהם זוגות חד-מיניים. חדו"ש חברה בפורום ח"י, המקדם את חופש הבחירה בנישואים בישראל

28/01/2015 11:51

תגיות: פורום ח"י ·  הבית היהודי ·  נישואים חד-מיניים ·  חדו"ש ·  הרבנות

''דוחסים אותנו למסגרת אחת'', מהקמפיין של המטה לבחירה חופשית בנישואים''דוחסים אותנו למסגרת אחת'', מהקמפיין של המטה לבחירה חופשית בנישואים

בסרטון שהופץ השבוע באינטרנט נראה צעיר חובש כיפה הצופה בתמונות של זוגות נשואים במכשיר הסמארטפון שלו. בין השאר הוא רואה תמונות של זוג הומואים, זוג לסביות, עולה חדש הנשוי לישראלית צברית ועוד. הסרטון נחתם במלים "לא מתנצלים, מתחתנים!"

את הסרטון יצר והפיץ פורום ח"י – חתונה ישראלית, המקדם חופש בחירה בנישואים בישראל. חדו"ש נמנית על הארגונים חברי הפורום. הסרטון מעלה את בעיית המונופול שיש לרבנות על הנישואים, שבגללו כמיליון איש אינם יכולים להינשא בישראל. פורום ח"י מסר ל"מעריב", כי המונופול הדתי על הנישואים מונע מקבוצות רבות באוכלוסייה – עגונות, פסולי חיתון, חסרי דת, קהילת הלהט"ב ואחרים – לממש את זכותם להינשא.

70% מהציבור מאמינים כי חשוב שבישראל תהיה אפשרות לנישואים אזרחיים או ברית זוגיות

לפי נתונים שבידי הפורום, 76% מהציבור חושבים כי לכל תושב בישראל יש זכות להקים משפחה לפי בחירתו ובהתאם לאמונתו. 70% מהציבור מאמינים כי חשוב שבישראל תהיה אפשרות לנישואים אזרחיים או ברית זוגיות, 66% מהציבור מתנגדים להמשיך המצב הקיים, שבו אפשר להתחתן רק ברבנות.

שאלת חופש הבחירה בנישואים עלתה לאחרונה לדיון בעקבות סרטון שבו נראו מתמודדי הפריימריז בבית היהודי, המביעים התנגדות לנישואים חד-מיניים. עורכת הדין בתיה כהנא-דרור היתה בין המתמודדים הבודדים שהביעו תמיכה בחופש בחירה בנישואים. כהנא-דרור, שפרשה מהמרוץ בבית היהודי, היא מנכ"לית עמותת "מבוי סתום" המסייעת למסורבות גט, שגם היא חברה בפורום ח"י.

"עלינו לדאוג למיליון ישראלים שזכותם הבסיסית להינשא ולהתגרש בישראל מופרת יום-יום", אמרה כהנא-דרור. "על הכנסת מוטלת האחריות לחוקק חוק המאפשר חופש בחירה בנישואים, שיביא לפתיחת מסלול אזרחי, לצד המסלול הרבני".

לידיעה ב"מעריב"

לצפייה בסרטון של פורום ח"יאיך תוכל לפעול?