הפרזנטור – קבר הבאבא סאלי

חדו"ש: ש"ס הופכת את הילולת הבאבא סאלי לעצרת בחירות זולה

בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות חולקו תפילות עם הלוגו של ש"ס, היוצרות קשר ברור בין תפילה על קבר הבאבא סאלי למפלגה

קבר הבאבא סאלי בנתיבות, צילום: שנילי, ויקיפדיהקבר הבאבא סאלי בנתיבות. צילום: שנילי, ויקיפדיה

"ש"ס והבאבא ברוך הפכו את הילולת הבאבא סאלי שנערכה אתמול לעצרת בחירות זולה", מאשימה עמותת חדו"ש. לטענת חדו"ש "ש"ס, שהקימה אוהל בחירות במקום, מבזה את אחד האירועים הדתיים הגדולים בישראל והופכת את קבר הבאבא סאלי לפרזנטור של מערכת הבחירות שלה".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נאם באירוע ובאוהל ש"ס חולקו תפילות עם הלוגו של ש"ס לאמירה ליד קברו של הבאבא סאלי. התפילות קוראות להמשיך את דרכו של הרב עובדיה יוסף ויוצרות קשר ברור בין התפילה על הקבר למפלגה.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר ש"בש"ס אוהבים מאוד להתלונן על פגיעה ברגשות דתיים. אבל מתברר שלמפלגה עצמה מותר לדרוך, לרמוס ולכתוש רגשות כאלו של משתתפי ההילולה, תומכי מפלגות אחרות, ובלבד שתקבל עוד כמה קולות". לדברי רגב, "גם אם יש לקונה בחוק שאינה אוסרת מפורשות על תעמולת בחירות באירועים דתיים, ניתן היה לצפות ממפלגה חרדית שתכבד את האירוע שכל כך קדוש לציבור המזרחי המסורתי".

רגב ציין ש"בולטת העובדה שש"ס נמנעה הפעם (לפחות על פי המידע שבידינו) מהפצת קמעות וברכות ישירות, מה שגורם לתקווה שהפעילות של חדו"ש נגד שימוש בלתי חוקי באביזרים מיסטיים במערכות הבחירות האחרונות השפיעה". עם זאת,

הרב רגב: נראה שמושג התפילה זול מאוד בעיני ש"ס, עד שהיא סבורה שנכון לשים עליה לוגו פוליטי

"נראה שמושג התפילה זול מאוד בעיני המפלגה עד שהיא סבורה שנכון לשים עליה לוגו פוליטי. קשה שלא לחשוב שמי שהופך תפילות למנוף מפלגתי, כנראה גם האמונה שלו מפוקפקת".

מלבד דרעי, גם הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף נאם לפני רבבות המשתתפים בהילולה. בידיעה בוואלה נכתב גם, שתחנת הרדיו "קול ברמה" ביקשה מעיריית נתיבות לשדר ממתחם הקבר, אך נענתה בשלילה. ההערכות הן שהסיבה לכך הן שהתחנה מזוהה עם ח"כ אלי ישי ועם מפלגתו, העם אתנו. בנתיבות טענו גם שאנשיו של ישי ביקשו להציב אוהל ולהכניס למתחם קבר הבאבא סאלי מכוניות של פעילי העם אתנו, אך בקשה זו לא זכתה להתייחסות כלשהי.

הרב יהודה אבוחצירא, שאחראי על הפקת ההילולה, אמר בתגובה לטענות: "דרעי הוא ידיד המשפחה שלנו, בלי קשר לבחירות. לא מעניין אותנו פוליטיקה וידוע שאנחנו עם ש"ס. כל שנה הם שמים אוהל. מה, אלי ישי לא שם אוהל כשהוא היה בש"ס?"

מש"ס נמסר: "תנועת ש"ס אינה אחראית כלל על האירוע. יו"ר התנועה, אריה דרעי, מגיע ביום ההילולה במשך שנים רבות. כולנו תפילה שביום מיוחד זה יעתיר הבאבא סאלי לפני כיסא הכבוד בעבור כלל עם ישראל".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?