עבירות בשידור

חדו"ש: בניזרי שוב מנצל תוכנית רדיו לתעמולה לש"ס

במכתב ליו"ר הרשות השנייה נטען כי כמו בבחירות ב-2013, "קול ברמה" מקדמת תעמולת בחירות לטובת ש"ס – בניגוד לחוק

25/01/2015 18:13

תגיות: "קול ברמה" ·  שלמה בניזרי ·  ש"ס ·  תעמולת בחירות ·  הרשות השנייה ·  העם איתנו ·  חדו"ש ·  הרב אורי רגב

השר לשעבר שלמה בניזרי משס חוגג את שחרורו המוקדם מהכלא בכנס של ישיבת אור החיים. 01032012 צילום קובי גדעון פלאש 90השר לשעבר שלמה בניזרי מש"ס לאחר שחרורו מהכלא. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

עמותת חדו"ש שלחה תלונה ליו"ר הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה, שלפיה תחנת הרדיו "קול ברמה" משדרת תעמולת בחירות לטובת ש"ס. בתלונה נכתב כי השר לשעבר שלמה בניזרי, איש ש"ס, תקף בתוכנית שהוא משרד בתחנה את יריביה הפוליטיים של ש"ס.

הרב אורי רגב, מנכ"ל חדו"ש, אמר ברשת ב': "שורש הרע ללא ספק הוא עצם מתן הרשיון לשידור ציבורי לתחנת רדיו שיש לה אינטרסים פוליטיים ומפלגתיים. לפני שנתיים ועדת הבחירות המרכזית הסתפקה בעצירת התעמולה הפוליטית שנעשתה אז. אבל הפעם נראה שהלקח לא הופק. אנחנו מצפים שהרשות השנייה תפעל באופן נמרץ, חריף ומיידי כדי לעצור את הנגע הזה".

במכתב ששלחה חדו"ש ליו"ר הרשות השנייה נכתב כי לפני הבחירות הקודמות פנתה חדו״ש לרשות השנייה ולוועדת הבחירות המרכזית, בתלונה על הפרה של חוקי תעמולת הבחירות וחוק הרשות השנייה על ידי תחנת הרדיו ״קול ברמה״.

חדו"ש שבה ופונה לרשות השנייה, מכיוון שהתחנה שווה ומפרה את החוק. ב"קול ברמה" משודרות, בין השאר, תוכניתו של חבר מועצת החכמים של ש״ס, הרב ראובן אלבז, ותוכניתו של השר לשעבר הרב שלמה בניזרי. בניזרי מרבה לתקוף בתוכניתו את הבית היהודי. בין השאר אמר: "הבית היהודי שמורנו זעק בקול גדול בית של גויים ... כיפה ללא כיסוי בית ללא יהדות. מי שם מעצב את דעת הקהל? איילת שקד. היא זאת שמתראיינת, היא יושבת בוועדה אם יתגייסו בחורי ישיבות כמה. אם את לא מאמינה ביהדות, לא מקיימת את המצוות, תגידי לי איך את עוסקת בחיזוק?"

מנכ"ל חדו"ש: נראה שהשבתו של הרב בניזרי לשידור דווקא בתקופת 60 הימים שלפני הבחירות... מלמדת שטיפולכם בנושא לא היה יעיל די הצורך

בהזדמנויות אחרות תקף בניזרי את קבוצת ״חרדים עובדים״, המקיימת מגעים עם מפלגות שונות כדי להחליט במי תתמוך בבחירות ולכן מאיימת על המפלגות החרדיות. הוא גם מתח ביקורת על קבוצת הנשים החרדיות ״לא נבחרות, לא בוחרות״ – שהכריזה על ריצה לכנסת וקראה שלא להצביע למפלגות דוגמת ש״ס, שאינן מאפשרות היבחרות של נשים.

הדברים, נאמר במכתב של חדו"ש, מהווים עבירה חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, האוסר על קיום שידורים "שיש בהם תעמולה מפלגתית למעט תעמולת בחירות המותרת על פי דין״. אין חולק על כך, טוענת חדו"ש, שדברי תעמולה הנועדים לפגוע, לבקר ולעשות דה-לגיטימציה של יריבים פוליטיים הם בגדר תעמולת בחירות ותעמולה מפלגתית אסורה.

למרבה הצער, כותב מנכ"ל חדו"ש, הסתפק יו״ר ועדת הבחירות בהצהרת ראשי הרשות השנייה כי הם נוקטים צעדים למניעת הפרת החוק, "לרבות הליכי הפרה בעניינו של הרב בניזרי, וכי תוכניתו תורד משידור עד לאחר הבחירות". לדבריו, "נראה שהשבתו של הרב בניזרי לשידור דווקא בתקופת 60 הימים שלפני הבחירות וסימני שאלה שיש להציב בדבר שידוריהם של הרב ראובן אלבז, חבר מועצת גדולי התורה של ש״ס, והרב מאיר מאזוז, המנהיג הרוחני של מפלגתו החדשה של ח״כ אלי ישי... מלמדים לכאורה על כך שטיפולכם בנושא לא היה יעיל די הצורך, וזאת בלשון המעטה. אני מקווה שתלונתנו הנוכחית תזכה לטיפול מיידי וחריף הרבה יותר, לאור העובדה שמדובר בהישנות העבירה ובמערכת הבחירות הסוערת הניטשת בימים אלה".

מתחנת "קול ברמה" נמסר ל"בחדרי חרדים": "לידנו לא הגיעה כל תלונה. אם וכאשר נקבלה נגיב בהתאם".

לראיון בקול ישראל (1:22 שעה)

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?