דואג ללומדי התורה

גפני: אני לא מעודד אקדמיה. אני לא מחזק אקדמיה

בראיון בתחנת הרדיו "קול ברמה" אמר חבר הכנסת מיהדות התורה גם, שאינו מכיר את המושג חרד"קים ואינו יודע דבר על הקמפיין נגדם

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

"אנחנו צריכים לחזק את לומדי התורה וזה היעד שלנו. לא מעודד את האקדמיה ולא הולך לחזק אותם", אמר חבר הכנסת משה גפני בראיון. "אני עוזר להם, לכל מי שבא אלי, אבל במישור האידיאולוגי אני סובר לא לעודד אקדמיה".

גפני, מיהדות התורה, הוסיף בראיון למרדכי לביא בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", כי תפקידו הוא לדאוג לתלמידי הישיבות והכוללים, ולא לחרדים שבחרו בלימודים אקדמיים. "לא ביקרתי אף פעם בקריה החרדית אונו", אמר. "התפקיד שלי הוא לדאוג ללומדי התורה. זה לא התפקיד שלי לדאוג לאלה שיילכו ללמוד באקדמיה. נכון שיש אלפי סטודנטים חרדים ואני מייצג אותם, אבל לא בעניין הזה".

קמפיין החרד"קים? אני לא יודע מה זה. אין לי מושגים כאלה

בידיעה ב"כיכר השבת" נכתב כי בסיום הראיון התבקש גפני להתייחס לקמפיין החרד"קים, שיצא נגד החיילים החרדים ובעקבותיו היו לא מעט מקרים שבהם הותקפו חרדים המשרתים בצה"ל. גפני טען כי אינו יודע במה מדובר. "קמפיין החרד"קים? אני לא יודע מה זה. אין לי מושגים כאלה. אני אפילו לא יודע מה זה ראשי התיבות הללו, אני מטפל בכולם".

בתחילת הראיון נשאל גפני לדעתו בנוגע לחרדים היוצאים לעבוד. בתשובה אמר גפני, "אין הגדרה כזאת חרדים עובדים. יש חרדים שמחנכים את הילדים להיות יראי שמים ואת הבנות בסמינרים. יש כאלו שיצאו לעבוד בפועל, אבל רוצים שהילדים יהיו חרדים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?