הסתה ללא תגובה

הפרקליטות: לא תיפתח חקירה נגד יוזמי קמפיין החרדקים

ממשרד המשפטים נמסר כי המודעות המסיתות נגד חרדים המשרתים בצה"ל הן תופעה חמורה, אבל הפתרון לבעיה אינו במישור המשפטי

קטע מהפשקעוויל הקורא לבצע חרדקירי בחיילים חרדיםקטע מפשקעוויל הקורא לבצע חרדקירי בחיילים חרדים

פרקליטות המדינה החליטה בשבוע שעבר שלא לפתוח בחקירה נגד האחראים לקמפיין החרד"קים, שבו הופצו מודעות מסיתות נגד חרדים המשרתים בצבא.

"ההתעמרות וההתנכלות הציבורית מצד גורמים בקהילה החרדית כלפי צעירים מהמגזר החרדי, בשל בחירתם להתגייס לצה"ל, מהווה תופעה חמורה", נמסר לוואלה ממשרד המשפטים. "ואולם, הדברים מורכבים ולא תמיד הפתרון לתופעות מסוימות שפשו בחברה מצוי במישור המשפטי".

החלטת הפרקליטות עוררה תגובות קשות. ח"כ דב ליפמן מיש עתיד אמר: "הפרקליטות במו ידיה מחזקת את הקיצונים ביותר בחברה ואף מעודדת הישנות של מעשים כאלו. בנוסף, הנזק הפנים-חרדי גדול מאוד. על הפרקליטות לחזק את הרוב המתון".

מנחם שטאובר, חרדי ששירת בצה"ל ושנחשב מוביל המאבק נגד קמפיין החרד"קים, אמר: "אני תוהה מה היה קורה אילו התמונות והאיורים היו מכוונים כלפי ערבים. התשובה ברורה מאוד: השב"כ היה מפעיל את כל אמצעיו על מנת להגיע למפיץ

מנכ"ל עמותת הנח"ל החרדי: מדובר בקמפיין שהסית לאלימות ואף הצליח במזימתו כשהוביל לפגיעה פיזית בחיילים חרדים

התמונה והפרקליטות היתה ממהרת להגיש כתב אישום. אבל דמם של ערבים סמוק יותר מדמם של אלו שקשרו את גורלם עם המדינה, והחברה הסובבת אותם מתנכרת להם ומבזה אותם השכם וערב".

הרב דוד בלוך, ממייסדי הנח"ל החרדי, אמר כי מצער לדעת ש"הסתה ארסית בנוסח 'דר שטירמר', שהביאה כבר לאלימות קשה נגד חיילים מהמגזר החרדי – כך שמבחינת החוק אין ספק שיש כאן עבירה בוטה – לא מוגדרת בפרקליטות הסתה המחייבת תגובה".

יונתן ברנסקי, מנכ"ל עמותת הנח"ל החרדי, אמר: "מדובר בקמפיין שהסית לאלימות ואף הצליח במזימתו כשהוביל לפגיעה פיזית בחיילים חרדים. היינו מצפים מהרשויות להתייחסות מחמירה יותר. מדובר בקמפיין שעומד בסתירה מוחלטת לערכי התורה ומתקבל בגינוי רב בציבור בכלל ובציבור החרדי בפרט".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?