בניגוד לדעת הרב

לראשונה, דבריהם של גדולי התורה מוכחשים בעיתונות החרדית

העיתון החרדי "משפחה" פרסם ראיון עם אריה דרעי, שממנו עולה טענה כי מקורבי הרב עובדיה יוסף הצליחו להשפיע עליו

מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ויו''ר ש''ס לשעבר אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי אליהו בירושלים. 23.04.2012 צילום: אורי לנץ, פלאש 90.מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ז"ל, עם יו''ר ש''ס הפורש אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בראיון לעיתון "משפחה", שנחשב לנפוץ ביותר במגזר החרדי, מתאר יו"ר ש"ס הפורש, אריה דרעי, את הסיבות שהביאו אותו להימנע בהצבעה על הסכם אוסלו. הגרסה שמציג דרעי בראיון הפוכה מזו שהציג מייסד ש"ס ומנהיגה, הרב עובדיה יוסף ז"ל, בהקלטה שנחשפה לאחרונה בערוץ 2.

על פי nrg, זוהי הפעם הראשונה שעיתון חרדי מפרסם עמדה הסותרת את דבריו של גדול בתורה. בקלטת אומר הרב יוסף, שהשאיר בידיו של דרעי את כל ההחלטות בנוגע להסכם אסלו. דרעי מכחיש את הטענה. לדבריו, בהתחלה התכוון להצביע נגד ההסכם, אבל "לאחר דין ודברים הורה לי הרב בזה הלשון: שב ואל תעשה, ובזה נגמר העניין". ב"משפחה" סירבו להתייחס לעצם ההחלטה לפרסם דברים המנוגדים לדעתו של הרב יוסף.

גם בעיתון "בקהילה" פורסמו דברים המנוגדים לעמדות שביטא הרב יוסף בקלטת. צביקה יעקובזון, מנהל ש"ס בכנסת, פרסם בטורו השבועי בעיתון גרסה שונה מזו שהציג מנהיג ש"ס המנוח בנוגע

עד עתה לא הופיעה בעיתונות החרדית טענה שלפיה מקורבי הרבנים משפיעים על עמדותיהם

לפרשה שהתרחשה לפני כ-30 שנה. בהקשר של פרשה זאת כינה יוסף את דרעי "רשע".

יעקובזון מתייחס בטורו לטענת הרב יוסף בקלטת, כי דרעי הביא להפסד של חתנו הרב צ'יקוטאי ולניצחונו של הרב טולדנו. הרב יוסף טוען כי הורה לדרעי לתמוך בצ'יקוטאי. יעקובזון כותב שהמציאות היתה הפוכה. הוא לא טוען שהרב יוסף שיקר, אלא שמקורביו הטעו אותו. בידיעה ב-nrg נכתב כי זו טענה מהפכנית, מפני שעד עתה לא הופיעה בעיתונות החרדית טענה שלפיה מקורבי הרבנים מצליחים להשפיע על פסיקותיהם ועמדותיהם.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?