פחד וחשבון

פעילי התנזים של דרעי תקפו עיתונאים

ש"ס פרסמה הודעה המגנה את התקיפה; תומכי דרעי הקימו מאהל סמוך לביתו בירושלים

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90אריה דרעי בכנס זיכרון שנערך בארנה בירושלים במלאות שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

תומכיו של אריה דרעי הקימו מאהל בשכונת הר נוף בירושלים, סמוך לביתו ברחוב הקבלן, כדי לבקש ממנו לבטל את התפטרותו ולהישאר בש"ס. המאבק בקרב תומכי ש"ס בעקבות האירועים האחרונים במפלגה – פרישתו של אלי ישי ופרסום הקלטת שבה נשמע מנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף, אומר דברים קשים על דרעי – מלווה במתח רב.

"כיכר השבת" מדווח כי שלושה עיתונאים הותקפו אתמול על ידי פעילים תומכי דרעי, המכונים "התנזים", בסמוך למאהל. התוקפים טענו כי עיתונאים אלה פרסמו דיווחים נגד דרעי ונגד ש"ס. לפי "בחדרי חרדים", בתקריות אלימות נוספות הותקפו אנשים הנחשבים אוהדי ישי.

בעקבות האירוע פרסמה ש"ס הודעה המגנה את האלימות. "תנועת ש"ס נחרדה לשמוע כי קומץ צעירים המשייכים עצמם לתנועתה נוהגים באלימות מילולית ופיזית, כלפי עיתונאים

'תנועת ש"ס נחרדה לשמוע כי קומץ צעירים המשייכים עצמם לתנועתה נוהגים באלימות מילולית ופיזית'

וכלפי מי שאינו סבור כמותם", נכתב בהודעה. "אנו מגנים זאת בכל פה וקוראים בפני פעילי ש"ס בכל הארץ, לא לנהוג בשום דרך של אלימות, הן מילולית וכל שכן פיזית".

בנאום שנשא במאהל שליד ביתו של דרעי, המכונה "שאגת אריה 2", תקף חבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף את אלי ישי, העומד עתה בראש המפלגה "העם איתנו". "אני מאשים את ישי בהרס יהדות ספרד. הוא מחריב את עולם התורה", אמר יוסף. הנוכחים קראו בתגובה "בוגד!" ויוסף המשיך: "הוא רומס את זכר אבי, מרן הגר"ע יוסף. הוא זכאי לתואר בכל ביתי מקליט הוא. הקלטות הן איסור חמור. בתורה כתוב 'ארור מכה רעהו בסתר".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?