הפוטנציאל של ישי

מסמך של מטה דרעי: הציבור הספרדי אוהב להיות עדר

בכירי ש"ס ויועצי המפלגה במסמך שנחשף מביעים חשש מהאהדה לישי בקרב המצביעים שנחשבים עממיים, שהם קבוצה גדולה

יור שס ושר הפנים אלי ישי מניח תפילין בקבר רחל ביום המסורתי של העליה לקברה 08112011 צילום אורי לנז פלאש 90.jpgאלי ישי מניח תפילין בקבר רחל, ביום המסורתי של העלייה לקברה. צילום: אורי לנז, פלאש 90

"לאלי ישי פוטנציאל כוח, העממיים והפשוטים הולכים אתו. הציבור הספרדי אוהב ללכת אחרי מנהיג אחד כמו עדר", נכתב במסמך פנימי של ש"ס לאחר פרישתו של ישי מהמפלגה.

במסמך מנסים בכירי המפלגה ויועציה לגבש קו הסברה חדש, כדי להתחרות בישי. הם מתארים את מאפייניהם של מצביעי המפלגה ומביעים חשש מכוחו של ישי בקלפיות. לפי המסמך, לישי יש פוטנציאל למשוך קולות רבים יותר מכפי שמקובל לחשוב.

בידיעה בחדשות 2 נכתב כי מחברי המסמך סבורים ש"השכלתנים והאינטליגנטים נמצאים בצד של אריה דרעי". לעומתם, "הפשוטים והעממיים הולכים לישי כי הם מזדהים עם הנרדפות והפשטות – וזו קבוצה גדולה יותר". פטרונו הרוחני של ישי, הרב מאיר מאזוז, מסמל לדעת מחברי המסמך "ספרדיות גאה ועממיות ומזכיר את הרב עובדיה".

פטרונו של ישי, הרב מאיר מאזוז, מסמל לדעת מחברי המסמך ספרדיות גאה ועממיות ומזכיר את הרב עובדיה

לטענתם, עובדות אלה מעניקות לגיטימציה למפלגתו של ישי. הם מציינים כי גם המחלוקת שהתגלעה עתה במפלגה בעייתית. לדבריהם, "הצליחו להדביק לש"ס של דרעי תדמית כוחנית, מניפולטיבית, אשכנזית ושמאלנית". התדמית העממית-הספרדית המזוהה עם ש"ס מיוחסת עכשיו לישי, הם טוענים.

מש"ס נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה מעמיקה, אף גורם במטה ההברה של ש"ס אינו מכיר מסמך כזה ומעולם סוג מסרים אלו לא נאמרו על ידינו אפילו לא כבדיחה. צר לנו כי יש גורמים המנסים בכל דרך לפגוע בתנועת ש"ס על ידי הפצת סיפורים עלובים ושקריים".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?