מחזור חרדי חדש בגבעתי

גבעתי הקימה בסיס טירונות ללא נשים – לחרדים

לדברי מקורות בצבא המעורבים בהקמת הבסיס, לחיילות לא תהיה כלל גישה אליו

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי הגדוד החרדי נצח יהודה במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

צה"ל הקים בסיס טירונות מיוחד לחרדים שישרתו בחטיבת גבעתי. הבסיס החדש שוכן בתוך הר קרן, בסיס הטירונות של גבעתי. שאר המתגייסים לגבעתי עוברים את הטירונות בבסיס הר קרן. הבסיס המיועד לחרדים ייוחד בכך שלחיילות לא תהיה גישה אליו. הטירונים יישלחו להכשרה מקצועית קרבית, על פי כישוריהם, ובסופה יחבשו את הכומתה הסגולה של גבעתי.

שלושה חרדים התגייסו בימים האחרונים לגבעתי, במסגרת פרויקט חדש המיועד לחרדים. הם עברו הליך מיון בבקו"ם ומשם נסעו לבסיס החדש. השלושה גויסו במסגרת המחזור השני המצטרף לפרויקט החרדי בגבעתי. בחטיבה מעריכים כי בחודשים הקרובים יתגייסו חרדים נוספים.

בגדוד החרדי בגבעתי נהוגים זמני תפילה מוקפדים, מזון בכשרות מהודרת, שיעורי תורה ותנאי שירות ייחודיים. "אני מעריך שיתגייסו יותר ויותר חרדים ככל שהזמן יחלוף",

מאז הקמת מסלולי השח"ר, התקבלו לא מעט תלונות של חיילים חרדים על בעיות צניעות בטירונות

אמר מקור בחטיבה ל"כיכר השבת". "הציבור החרדי עדיין לא כל כך נחשף לגיוס החדש לגבעתי, אבל כשיבינו שאנחנו שומרים על אורח חייהם של המתגייסים החרדים – נראה יותר מתגייסים".

מאז הקמת מסלולי השח"ר, התקבלו לא מעט תלונות של חיילים חרדים על בעיות צניעות בטירונות. בין היתר סיפרו החיילים כי בשעות הארוחות הם שהו באותו חדר אוכל עם חיילות, שגם הן משרתות באותו בסיס. מסיבה זאת הוחלט להקים בסיסים נפרדים לחרדים, שלחיילות לא תהיה גישה אליהם.

בבסיס החדש לא תהיה גישה לחיילות ולא יהיו בו מפקדות ופקידות. הוא יפעל בדומה לבסיס של פרויקט שח"ר אט"ל, שהוקם לפני כמה חודשים בצריפין.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?