לא אריה, לא אליהו

רב ספרדי: בגלל המחלוקת בין דרעי לישי – לא להצביע

הרב חיים רבי קרא לתלמידיו לא לתמוך בשום מפלגה, גם לא בש"ס

ראשי ש''ס, אריה דרעי ואלי ישי חוגגים את נצחונו של משה אבוטבול בבחירות החוזורת לראשות עיריית בית שמש 12.03.2014, צילום: יונתן סינדל, פלאש 90ראשי ש''ס, אריה דרעי ואלי ישי, לאחר נצחונו של משה אבוטבול בבחירות החוזורת לראשות עיריית בית שמש, מרס 2014.צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב חיים רבי, מהדמויות המרכזיות בציבור הספרדי בחולון ובבת ים, הורה לתלמידיו לא להצביע לשום מפלגה בבחירות הקרובות. רבי אמר כי אין להצביע גם ש"ס, מפלגה שבה תמך במשך שנים.

ל"כיכר השבת" הגיע הקלטה משיעור של הרב רבי. "מה יהיה", שאל רבי. "מצד אחד חכמי התורה ממליצים על רבי אריה (דרעי), שמרן (הרב עובדיה יוסף) מינה אותו בזמנו. מצד שני שמעתי שרבי אליהו (ישי) – שיחיה לחיים טובים – פותח גם משהו לבד. יהיו אתו ראשי ישיבות ורבנים חשובים".

לדבריו, "אם תעשה כמו רבי אריה אתה יוצא נגד החכמים האחדים, אם תעשה כמו רבי אליהו תעשה נגד חכמי התורה. אני חושב, דיברתי עם כמה ראשי קהילות, כל הרבנים, לא לבחור! הכי טוב, אם אתה לא בוחר אתה אוהב את כולם, כולם צדיקים. אני לא יוצא נגד חכמים, נגד ראשי ישיבה, נגד גדולי ישראל".

הכי טוב, אם אתה לא בוחר אתה אוהב את כולם, כולם צדיקים

הרב רבי אמר גם, שאין להצביע יהדות התורה. "גם לבחור ג' זה בעיה, אתה יוצא נגד החכמים, נגד העדה שלך", טען.

דבריו של הרב רבי מצטרפים לדברי המקובל רבי בניהו שמואלי, שגם הוא פסק כי חסידיו אינם צריכים להתערב בבחירות. "אני תלמיד של מורנו ראש ישיבת פורת יוסף הגאון רבי יהודה צדקה. הוא לא היה קשור למפלגות – וכך אני", אמר שמואלי. "כשהגיע מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל וביקש ממני שאדבר פה ואדבר פה – מה שאמר לי עשיתי. עכשיו אני כמו רבי יהודה צדקה. הוא מורי ורבי, והוא לא היה מתערב בבחירות. גם אני לא מתערב בבחירות".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?