שקועים בתורה

הרב דוד יוסף: הטבח בגלל לפיד הרשע

בשיעור בקרית גת טען הרב יוסף, חבר מועצת החכמים של ש"ס, כי הטבח בבית הכנסת בשכונת הר נוף אירע בעקבות הגזירות שהטיל שר האוצר על הישיבות

הרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipediaהרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipedia

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב דוד יוסף, אמר כי הטבח שבו נרצחו ארבעה יהודים בבית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים אירע בעקבות הגזירות שהטיל שר האוצר, יאיר לפיד, על תלמידי הישיבות. הרב יוסף גם כינה את לפיד "רשע".

בשיעור שנשא בבית מדרש בקרית גת, שבו השתתפו מאות, אמר עוד הרב יוסף: "הם רוצים שוויון בנטל? כן, אנחנו חייבים שוויון בנטל, שגם הם יישבו וילמדו תורה כמו בני התורה. הטבח הוא בגלל הגזירות נגד עולם התורה".

לפי ידיעה באתר חרדים 10, הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, ציין כי יעקב אבינו מסמל את ה"יש עתיד". "אפילו כשיש חושך, שזה ערבית, אנחנו לקראת האור הבוקר", אמר.

אנחנו מרגישים ממש בגלות. התשובה שלנו היא שאנחנו הולכים ללמוד תורה, לא שמים לב אליהם

"זה לא היש עתיד של לפיד, שאין לו עתיד".

הרב יוסף התייחס למצבם של תלמידי הישיבות והכוללים. "גם המיעוט שיושב ולומד תורה לצנינים בעיניהם, אילו גזירות נוראות הם עושים נגד הציבור שומרי תורה ומצוות, נגד ילדים קטנים בתלמודי תורה, איך שהם מתנהגים באכזריות נוראה. אנחנו מרגישים ממש בגלות. התשובה שלנו היא שאנחנו הולכים ללמוד תורה, לא שמים לב אליהם, אנחנו שקועים בתורה".

הוא קרא לציבור החרדי להתחזק בחינוך ילדיו: "כל אבא צריך לקחת בחשבון שהילד שלו יכול להיות הרב עובדיה של הדור הבא".

לידיעה באתר חרדים 10איך תוכל לפעול?