הזדמנות לשילוב

שיעור התעסוקה הנמוך של גברים חרדים מדאיג את פלוג

בהרצאה בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו ציינה ד"ר קרנית פלוג כי שיעורי התעסוקה של גברים חרדים הם נמוכים במיוחד

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג. צילום: Yaeli778, wikipediaנגידת בנק ישראל, קרנית פלוג. צילום: Yaeli778, wikipedia

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, הביעה דאגה בגלל שיעור התעסוקה הנמוך של גברים חרדים. "שיעורי התעסוקה בישראל דומים לאלו של מדינות ה-OECD (הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי). שיעור התעסוקה של הנשים החרדיות מאוד דומה לממוצע הכללי", אמרה פלוג, "מנגד, שיעורי התעסוקה של גברים נמוכים במיוחד".

"כיכר השבת" מדווח כי בהרצאה שנשאה אתמול בקמפוס החרדי בירושלים של הקריה האקדמית אונו הוסיפה פלוג: "על פני זמן ניתן לראות עלייה חדה בתעסוקה אצל הנשים החרדיות, אולם לא ניתן להבחין במגמה כזאת אצל הגברים החרדים. זוהי כמובן גם תוצאה של מגמות ההשכלה – שיעורי ההשכלה הגבוהה בקרב האוכלוסייה החרדית נמוכים במיוחד, ולא ניתן להבחין ברמה גבוהה יותר של בעלי תואר אקדמי בקרב הצעירים יותר. זוהי בהחלט תופעה מדאיגה".

לדברי פלוג, הדרך לשילוב מוצלח בשוק העבודה היא רכישת השכלה אקדמית. "ניתן לראות שבעלי התארים נהנים משיעורי

פלוג: 'על פני זמן ניתן לראות עלייה חדה בתעסוקה אצל הנשים החרדיות, אולם לא ניתן להבחין במגמה כזאת אצל הגברים החרדים'

תעסוקה גבוהים בהרבה, וגם מרמות שכר גבוהות בהרבה, מאלו שאינם מחזיקים תואר כזה", ציינה הנגידה.

פלוג תיארה את הצעדים הדרושים כדי להגדיל את רמת ההשכלה ואת שיעורי התעסוקה במגזר החרדי. "חשוב שמערכת החינוך תספק תשתית שתסייע לרכוש השכלה גבוהה מאוחר יותר; יש להרחיב את מגוון תחומי ההשכלה הגבוהה כך שיסייעו להשתלבות נרחבת ומגוונת בשוק העבודה; חשוב להתאים את מערכת ההכשרה המקצועית לצורכי שוק העבודה... ההשקעה בהכשרה המקצועית בישראל נמוכה יחסית וחשוב להרחיב אותה בקרב כלל האוכלוסייה, לא רק במגזר החרדי; נדרשת הרחבת מדיניות פעילה בשוק העבודה".

לדבריה, כלים אלה ואחרים יכולים לספק הזדמנות להשתלב בעבודה. "בסופו של דבר, הפרט צריך לקחת אותה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?