חרפת האוטובוסים

עוד נושא למאבק דת: גלישת קווי אגד לתוך השבת

כ-30 קווים עירוניים בירושלים ממשיכים לפעול גם לאחר כניסת השבת. בעדה החרדית שוקלים להפגין נגד אגד

אוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickrאוטובוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: synnwang, flickr

סוגיית חילול השבת על ידי אוטובוסים של אגד, שחלק מהקווים שלה בירושלים פועלים אחרי כניסת השבת, תועלה לדיון בבית הדין של העדה החרדית. כך אמר דובר העדה החרדית הספרדית, הרב אברהם בצלאל. בראיון לקו התקשורת החרדי "מקור החדשות" אמר בצלאל גם, שבית הדין ישקול אם לקיים הפגנות נגד אגד.

אליעזר ראוכברגר, נציג יהדות התורה בהנהלה של עיריית ירושלים, אמר לקו חדשות חרדי כי הוא רואה את העניין בחומרה וכי יפנה לאגד, לשר התחבורה ישראל כ"ץ ולנציגי הסיעות החרדיות בכנסת. ראוכברגר אמר כי חילול השבת בעיר הקודש הוא חרפה והוסיף כי המגזר החרדי ישקול כיצד לפעול כדי לעצור את התופעה.

חלק מהקווים מבצעים יותר מנסיעה אחת לאחר כניסת השבת

אתר החדשות News1, שחשף לאחרונה כי עשרות קווי תחבורה בין-עירוניים ממשיכים לפעול לאחר כניסת השבת, מציין עתה כי גם קווים פנימיים של אגד נוסעים בשבת. בסך הכל נוסעים בירושלים כ-30 קווים, רובם של אגד. מלבדם פועלים בשבת חמישה קווים של חברת אגד תעבורה וקו אחד של חברת קווים. חלק מקווים אלה מבצעים יותר מנסיעה אחת אחרי כניסת השבת.

מקור בבית היהודי אומר כי "גלישת" קווי אוטובוסים לשבת קיימת בכל רחבי הארץ וכי העניין עשוי לעלות על סדר יומה של הסיעה כבר בישיבתה היום. הסוגיה אמורה לעמוד לדיון גם בישיבה של ועדת הכלכלה של הכנסת.

באגד סירבו למסור תגובה בעניין.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?