הכרה באמת

הרב לאו מקים מאגר יוחסין. חדו"ש: להנהיג נישואים אזרחיים

האיום בפתיחת ספרי יוחסין הוא בדרך כלל התשובה לדרישה להנהיג נישואים אזרחיים בישראל. עכשיו מתברר שהרב הראשי פותח מאגר יוחסין ממוחשב ממילא

הרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipediaהרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipedia

הרב הראשי, דוד לאו, פועל להקים מאגר יוחסין ממוחשב, שיאפשר לאנשי המועצות הדתיות לדעת פרטים משמעותיים שחשובים לזוגות הנרשמים לנישואים. המאגר הממוחשב יאפשר לדעת, למשל, אם אדם הוא כהן או לוי.

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מברכת את הרב לאו על גילוי הלב ועל הכנות שבחשיפת יוזמתו להקים מאגר יוחסין ממוחשב. סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, אומר: "במשך שנים מהלכים עלינו אימים שאם יונהג בישראל חופש נישואים כפי שרוצה רוב העם, יהיה צורך בספרי יוחסין והעם יתפלג. מתוקף הנימוק הזה ישראל היא הדמוקרטיה המערבית היחידה שיש בה מגבלות קשות על חופש הנישואים".

אילן ציין כי "באתר מפת חופש הנישואים של חדו"ש (www.marriage.hiddush.org.il) מקבלת ישראל את ציון הקלון 0, יחד עם מדינות כמו סעודיה, אפגניסטאן ואיראן. בנושא הנישואים ישראל אינה מדינה יהודית ודמוקרטית, אלא מדינת

שחר אילן: הגיע הזמן שממשלת ישראל תממש את התקוות שתולים בה הבוחרים ותכיר בנישואים מכל הסוגים

קנאות חשוכה. עכשיו מכיר הרב לאו באמת הידועה לכל: מבחינת החרדים העם מפולג ממילא. הגיע הזמן שממשלת ישראל תממש את התקוות שתולים בה הבוחרים ותכיר בנישואים מכל הסוגים. רק כך תהפוך ישראל גם בתחום זה למדינה יהודית ודמוקרטית".

אילן הדגיש ש"הממשלה הקיימת יוצרת חלון הזדמנויות היסטורי לחופש נישואים. אסור להחמיץ אותו".

הרב לאו אמר לאתר "כיפה": "לרוב הרבנויות בארץ יש ארכיון. ביקשתי לסרוק את הארכיונים למאגר אחד, כדי שניתן יהיה לקבל נתונים על זוג שיירשם לנישואים".

באתר News1 נכתב כי בראיון לשבועון "בקהילה" הוסיף הרב לאו: "ישבתי עם מחלקת הנישואים במשרד הדתות וניסיתי לראות לאור העובדות הקיימות, איך לבנות ספרי יוחסין לפי הרישומים הקיימים במדינה".

לידיעה באתר "כיפה"

לידיעה באתר News1איך תוכל לפעול?