הכולל שלא היה

ארבעה נעצרו בחשד שהפעילו כולל פיקטיבי

לפי החשד, הם דיווחו למשרד החינוך כי בכולל לומדים עשרות אברכים וקיבלו מאות אלפי שקלים בשנה

כולל חרדי בקראוון במודיעין עילית 19.10.09. צילום: נתי שוחט, מודיעין עיליתכולל במודיעין עילית (למצולמים אין קשר לידיעה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז ירושלים עצרו שלושה חרדים החשודים בהונאה של משרד החינוך. על פי החשד, השלושה הודיעו למשרד החינוך על הקמת כולל שבו לומדים עשרות אברכים. בתמורה קיבלו ממשרד החינוך מאות אלפי שקלים בשנה.

לפי חקירת המשטרה, החשודים העבירו למשרד החינוך רשימות של תעודות זהות ושמות של עשרות אברכים שלכאורה לומדים בכולל. חלק מהאברכים שנכללו ברשימות של מקימי הכולל כלל לא ידעו על כך. מנהלי הכולל דיווחו כי הוא מופעל באמצעות עמותה, אלא שזו נפסלה לפני כשנה ונסגרה.

באתר "בחדרי חרדים" נכתב כי החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגיש אחד האברכים, שקיבל מסרון לטלפון שלו שבו נצטווה להגיע לישיבה לקראת ביקורת של משרד החינוך בכולל. האברך, שלא למד בכולל מעולם, הגיש תלונה נגד שולח המסרון והמשטרה החלה בחקירה.

מנהלי הכולל דיווחו כי הוא מופעל באמצעות עמותה, אלא שזו נפסלה לפני כשנה ונסגרה

שלושת העצורים הם דמויות ידועות במגזר החרדי. אחד מהם הוא עסקן ואיש חסד ידוע מבית שמש, השני הוא הרב מאיר ר' – ראש כולל שערי תורה בבית שמש והשלישי הוא אברך הלומד בכולל ומתגורר בביתר עילית. מהמשטרה נמסר ל"בחדרי חרדים" כי הרב מאיר ר' כנראה נפל קורבן לנוכלות וחתם על מסמכי העמותה בלי לדעת מה עומד מאחוריה.

מעצרם של שלושת האברכים הוארך בתחילת השבוע עד היום, יום רביעי. ביום שלישי נעצר חשוד רביעי בפרשה, אברך בן 38 מירושלים.

לידיעה על מעצר השלושה

לידיעה על התלונה שהובילה למעצר

 לידיעה על מעצר החשוד הרביעיאיך תוכל לפעול?