תגובה לקללות

הרב רגב: אפילו ברקורד המביש של הרב יוסף, ספק אם היתה התבטאות כל כך חמורה

האתר החרדי כיכר השבת פרסם סרטון וידיאו שבו נראה הרב עובדיה יוסף אומר על יוזמי חוק הגיוס: "חרון אפיך ישיגם, תרדוף באף ותשמידם תכלם ותכניעם"

נשיא המדינה שמעון פרס בביקור אצל מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו שברח' הקבלן בשכונת הר-נוף בירושלים. חול המועד פסח, 20.04.2011. צילום: קובי גדעון, פלאש 90נשיא המדינה שמעון פרס בביקור אצל מנהיג ש''ס המנוח, הרב עובדיה יוסף. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בסרטון וידיאו שפרסם האתר החרדי כיכר השבת מתועדות אמירות קשות על יוזמי חוק הגיוס, שהרב עובדיה יוסף אמר בחודשים האחרונים לחייו. בסרטון, שצולם בעת שהרב יוסף שימש סנדק בטקס ברית מילה, הוא מתועד אומר על מקדמי הגיוס, בין השאר: "יקוים בהם הפסוק שפוך עליהם זעמך. וחרון אפיך ישיגם, תרדוף באף ותשמידם תכלם ותכניעם... שלא יישאר להם לא שורש ולא ענף, שיילכו לאבדון. ואתה האלוקים תורידם לבאר שחת, שלא יחצו ימיהם".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "אפילו בלקסיקון הגידופים של הרב עובדיה יוסף המנוח ספק אם היתה התבטאות כל כך חמורה. הרב יוסף בעצם קילל את מנהיגי המדינה במוות מיידי ובמחיקת כל זכרם. מתברר שזו המורשת שהותיר אחריו מנהיג ש"ס המנוח: מי שלא מציית לרבני ש"ס ופועל לקידום שוויון בנשיאה בנטל הביטחוני – אחת דינו למות".

עוד אמר רגב ש"דמותו של הרב יוסף היתה מורכבת בעצם משני אנשים, הרב יוסף הפוסק האנציקלופדי ועובדיה בעל לשון

רגב: הרב יוסף בעצם קילל את מנהיגי המדינה במוות מיידי ובמחיקת כל זכרם

השוק והמקלל. אפשר היה לקוות שלאחר מותו של הרב יוסף יזכרו לו בעיקר את הפסיקה התורנית המקילה וכתביו החשובים, אבל נראה שקללותיו, גידופיו וחרפותיו ממשיכים לרדוף את עם ישראל גם מן העולם הבא וההסתה אף מחמירה לאחר מותו".

רגב ציין: "קשה להבין את ליקוי המאורות של חשובי הרבנים החרדים, שאינם מאמינים שהקדוש ברוך הוא יידע לפעול כהלכה בלא קללותיהם. היהדות שוללת אפליה בין דם לדם ומחייבת שוויון בנטל, וכל מי שמעודד השתמטות של בחורי הישיבות פועל בניגוד ליהדות ומשניא אותה על עם ישראל".

בידיעה ב-nrg מציינים כי הדברים פורסמו יותר משבועיים אחרי אישור חוק הגיוס החדש וכי המלים הקשות שמצוטטות עתה מפיו של הרב יוסף מזינות שוב את ההתנגדות של הציבור החרדי לגיוס תלמידי הישיבות.

לידיעה ב-nrg

 איך תוכל לפעול?