גיור כחוויה חיובית

הממשלה אישרה את הרפורמה בגיור

הצעה שתאפשר הקלה בהליכי הגיור אושרה בממשלה בתום מאבק פוליטי ממושך

03/11/2014 16:10

תגיות: רפורמה בגיור ·  ח"כ אלעזר שטרן ·  ממשלה ·  בנימין נתניהו ·  ציפי לבני ·  הרבנים הראשיים ·  רבני ערים

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jיו''ר התנועה, ציפי לבני, וח''כ אלעזר שטרן. צילום: פלאש 90

הצעה שנועדה לקדם רפורמה בגיור אושרה אתמול בממשלה. לפי ההצעה, רבני ערים יוסמכו לערוך הליכי גיור. כיום מוסמכים לכך רק מוסדות מעטים, ולכן רבים המעוניינים להתגייר אינם עוברים הליכי גיור.

ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה מקדם מאז תחילת הקדנציה רפורמה שנועדה להקל את הליכי הגיור. יו"ר התנועה, ציפי לבני, ניהלה מאבק פוליטי קשה לקידום הרפורמה והצליחה לגבש רוב התומך בה, למרות התנגדותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בהצעה תמכו כל השרים, למעט אורי אריאל מהבית היהודי.

בתום ההצבעה אמרה לבני: "זוהי בשורה למאות אלפי אזרחים, שהיו עד כה אזרחים סוג ב' ומעתה יוכלו לממש את שאיפתם להיות חלק מהעם היהודי בארץ ישראל".

לבני: זוהי בשורה למאות אלפי אזרחים, שהיו עד כה אזרחים סוג ב'

השר נפתלי בנט אמר: "זאת החלטה אחראית ומאוזנת, הצעה שנותנת יד לאחינו המתגיירים, נותנת להם לעבור את התהליך כחוויה חיובית ותומכת וגם תוך קיום ההלכה במלואה".

עם זאת, מציינים ב-ynet, הרבנים הראשיים מתנגדים לרפורמה. בעניין זה אמרה לבני: "ניסינו להגיע להבנות עם הרבנות הראשית, אבל לא נתנו לה זכות וטו".

ח"כ שטרן אמר: "זו בשורה גדולה למתגיירים. נעבוד במהירות האפשרית ליישום ההחלטה ולהקמת הרכבים שיביאו רוח חדשה לרבבות המועמדים לגיור, ובמיוחד לאלה שכבר התייאשו מגיור. אני קורא לרבנים הראשיים לישראל להכיר בחשיבות הגדולה של החלטת הממשלה הזאת. הם יודעים שאין פה שום פריצה של ההלכה. הילדים שלנו פוגשים אותם (את חסרי הדת המבקשים להתגייר) ומתחתנים איתם. החוק הזה הוא לא סוגיה דתית, אלא לפני הכל סוגיה של כבוד האדם".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?