בת מצווה בכותל כתועבה

חרדים השחיתו אוטובוסים במחאה על קמפיין נשות הכותל

בקמפיין מוצגות כרזות שבהן נראות נערות קוראות בספר תורה. החרדים ניקבו את צמיגי האוטובוסים ויידו עליהם אבנים

21/10/2014 14:31

תגיות: נשות הכותל ·  אגד ·  קמפיין ·  בת מצווה ·  יידוי אבנים ·  לזלי זקס

כרזת מחאה במאה שערים נגד שיבוץ נהגות בקווי האוטובוס של אגד, שעוברים בשכונה 14042013 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90כרזת מחאה במאה שערים נגד שיבוץ נהגות בקווים של אגד שעוברים בשכונה (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חרדים ניקבו אתמול בערב צמיגי אוטובוסים שנשאו כרזות במסגרת קמפיין המעודד עריכת טקסי בת מצווה בכותל המערבי, שיזם ארגון נשות הכותל. החרדים גם ריססו כתובות בנוסח "הקץ לתמונות התועבה" ושפכו צבע במקום שבו היו האוטובוסים, ששייכים לאגד.

הצמיגים נוקבו בעת שכ-50 קיצונים הפגינו ברחוב יחזקאל במרכז ירושלים, באזור כיכר השבת, נגד הכרזות שפורסמו בקמפיין של נשות הכותל. הם חסמו את דרכם של האוטובוסים ויידו עליהם אבנים.

נהג אוטובוס שהיה בין המותקפים אמר ל"בחדרי חרדים": "מפגינים חסמו אותי ונהגים נוספים, ריססו ספריי על האוטובוס וניפצו שמשות. אין לי מושג למה הם עושים את זה. הם מעכבים את הנוסעים ללא שום הצדקה". חברת אגד דיווחה כי עשרה מהאוטובוסים נפגעו. חלק מהאוטובוסים נגררו מהמקום וחלקם חולצו על ידי המשטרה. איש לא נפגע. נעצר חשוד אחד,

מנכ"לית נשות הכותל, לזלי זקס: אנו מצרות על היעדרה של מנהיגות חרדית אחראית ושפויה, שמגנה בחריפות את מעשי הבריונות

שהועבר לחקירה.

מאגד נמסר כי בשל ההשחתה תשנה החברה את מערך התחבורה ואוטובוסים שלה לא יעברו באזור כיכר השבת.

הקמפיין של נשות הכותל מציג ארבע נערות עם ספר תורה. מנכ"לית נשות הכותל, לזלי זקס, אמרה ל-ynet: "עצוב לראות איך שוב החרדים לוקחים את החוק לידיהם ובשם היהדות נוקטים אלימות כלפי נשים. מדובר בפנאטיות מעוותת... אנו מצרות על היעדרה של מנהיגות חרדית אחראית ושפויה, שמגנה בחריפות את מעשי הבריונות".

קמפיין אחר שקורא לשוויון, "ירושלמיות – נעים להכיר", נועד להיאבק בהדרת נשים במרחב הציבורי. הקמפיין עלה כתגובה לסירוב של אגד וחברת הפרסום שלה, כנען, לפרסם תמונות נשים על אוטובוסים.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?