נעים להשחית

הושחתו כרזות קמפיין נגד הדרת נשים בירושלים

התנועה הירושלמית, שיזמה את המסע הציבורי, פנתה לפרקליט המדינה ולמפכ"ל המשטרה בדרישה לתפוס את העבריינים

14/10/2014 10:32

תגיות: ירושלמיות, נעים להכיר ·  התנועה הירושלמית ·  השחתה ·  עו"ד אביעד הכהן ·  פרקליט המדינה

מודעה מהקמפיין ''ירולשמיות, נעים להכיר''מודעה מגרסה קודמת של הקמפיין ''ירושלמיות, נעים להכיר''

כרזות שהופצו בירושלים במסגרת הקמפיין "ירושלמיות, נעים להכיר", הושחתו בכמה מקרים. על כך מעידים צילומים שהגיעו לידיהם של פעילי התנועה הירושלמית, שיזמה את הקמפיין. לפי הצילומים, פניהן של חלק מהנשים בכרזות הושחתו. כרזות שהודבקו על אוטובוסים הוסרו חלקית. בכמה מקרים נשאר רק הכיתוב, אך התמונות הוסרו.

עו"ד אביעד הכהן, היועץ המשפטי של התנועה הירושלמית, כתב לפרקליט המדינה, מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים במשטרה: "בחלוף יומיים בלבד מאז עלה מסע הפרסום של התנועה הירושלמית, כבר הושחתו מספר מודעות שהוצבו על גבי אוטובוסים בירושלים. ברור שאנשי מרשתי, בכוחם הדל, אינם יכולים לתפוס את העבריינים ודומה שהכל יסכימו שאף אין הדבר מתפקידם ובסמכותם. לשם כך קיימות רשויות אכיפת חוק".

במסגרת הקמפיין, מדווח ynet, פורסמו בירושלים שלטי חוצות שבהם מופיעות שש נשים ישראליות. התנועה הירושלמית יזמה את

בג"ץ קבע באפריל האחרון כי אין להדיר נשים מפרסומים על אוטובוסים

המסע הציבורי לאחר שחברות פרסום וחברות אוטובוסים סירבו לפרסם תמונות של נשים, מחשש להשחתת שלטי חוצות ואוטובוסים. הארגון ואתו רחל עזריה, כיום סגנית ראש עיריית ירושלים, עתר בעבר לבג"ץ בעניין זה. בית המשפט קבע באפריל האחרון כי אין להדיר נשים מפרסומים על אוטובוסים.

מריק שטרן, יו"ר התנועה הירושלמית, אמר: "העובדה שהשחיתו מספר מודעות מהקמפיין לא מפתיעה, לא מדאיגה ולא מרתיעה אותנו... כבר פנינו למשטרה בדרישה לטפל מיידית בעבריינים שהשחיתו את המודעות, ונפעל גם מול המדינה למצות את אפשרויות הפיצוי, כדי להעלות מחדש מודעות שלמות".

במשטרה ציינו כי ללשכת מפקד מחוז ירושלים לא הגיע מכתב בנושא, וכי לא הוגשה תלונה על השחתה המתייחס ולו לאחד מהמקרים. פעילי התנועה הירושלמית מסרו כי בכוונתם להגיש תלונה בימים הקרובים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?