ההפרדה נמשכת

סדרנית מונעת מילדות חרדיות וחילוניות להשתמש יחד בשירותים בבית ספר המריבה בבית שמש

בבית הספר שפות ותרבויות הוסרה החומה שהפרידה בין חילונים לתלמידות חרדיות, אבל המאמצים למנוע מפגש בין האוכלוסיות לא פסקו

18/09/2014 20:17

תגיות: בית שמש ·  שפות ותרבויות ·  הפרדה ·  תלמידות חרדיות ·  סדרנית ·  שירותים

אנשי ביטחון שומרים על גדר הפרדה שבנתה עיריית בית שמש כדי לאפשר הכנסת כיתות חרדים למבנה בית ספר חילוני 01.09.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90אנשי ביטחון שומרים על גדר הפרדה שבנתה עיריית בית שמש כדי לאפשר הכנסת כיתות חרדים למבנה של בית ספר חילוני (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בבית הספר שפות ותרבויות בבית שמש כבר הוסרה החומה שהפרידה בין תלמידים חילונים לתלמידות חרדיות, אבל אמצעי הפרדה חדש נמצא כעבור זמן קצר. בשירותי הבנות בקומה התחתונה של בית הספר הוצבה סדרנית, שמשגיחה שהבנות החרדיות לא יפגשו בבנות גילן החילוניות.

בתחילת שנת הלימודים הוקמה בבית הספר חומה כדי לחצוץ בין התלמידים החילונים לחרדים. החילונים הגיבו בזעם. בג"ץ הורה להסיר את החומה, אבל לא קבע שיש לסגור את הכיתות. בעירייה מצאו דרכים יצירתיות לחצוץ בין אוכלוסיות התלמידים. בין השאר הציבו כיסאות בין הצדדים.

עכשיו, מדווח ynet, הוצבה הסדרנית בשירותי הבנות. הורים העידו כי הסדרנית מונעת מהבנות החילוניות להיכנס  לשירותים

החילוניות יכולות להשתמש בשירותים המשותפים בקומה העליונה. החרדיות יכולות להשתמש רק בשירותים שבקומה התחתונה

בזמן השיעורים. הן יכולות להשתמש בשירותים המשותפים לבנים ולבנות שבקומה העליונה.

בהפסקות הסדרנית משגיחה שהבנות החילוניות לא יתערבבו עם הבנות החרדיות. התלמידות החרדיות יכולות להשתמש רק בשירותים שבקומה התחתונה.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "מנכ"ל העירייה, עו"ד מתי חותה, עורך ביקורים וסיורים בבית הספר. הוחלט כי כל בית ספר ישתמש בחדר השירותים בשעות ההפסקה שלו. אם תהיה התנגשות בין הפסקות שני בתי הספר, בית הספר משכנות דעת ייאלץ להזיז את שעות ההפסקה שלו כדי שלא יתנגשו בשעות ההפסקה של שפות ותרבויות".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?