ישיבה סוערת

מעצרים בישיבת פוניבז' בשל המאבקים האלימים

נעצרו שלושה, לאחר שבשבוע שעבר נגרם נזק לחדר בספריית הישיבה

16/09/2014 12:56

תגיות: ישיבת פוניבז' ·  מעצרים ·  ניצב משנה שמעון לביא ·  בני ברק

ישיבת פוניבז' בבני ברק לאחר החזרה מחופשת בין הזמנים של הקיץ ותחילת זמן אלול תקופת הלימודים שלפני הימים הנוראים. 20.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgישיבת פוניבז' בבני ברק, אוגוסט 2012 (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"כל מי שיפר את החוק ייעצר. מדובר בעבירות של גרימת נזק, ונדליזם, תקיפות, גניבות וניסיונות הצתה. לא נאפשר שום מצב של אלימות", אמר היום מפקד מרחב דן במשטרה, ניצב משנה שמעון לביא, על רקע מעצרים שהיו הלילה בישיבת פוניבז' בבני ברק.

המשטרה הגיעה לגבעה שבה ממוקמת הישיבה ב-2:30 בלילה, בכוחות מתוגברים. המעצרים בוצעו לאחר שבשבוע שעבר נגרם נזק לחדר ספרייה בישיבה. ניצב משנה לביא אמר ל"בחדרי חרדים" כי צפויים מעצרים נוספים בימים הקרובים.

לראשונה עצרה המשטרה את אחד ממנהלי הישיבה. המנהל, שמשויך לפלג "המחבלים" בישיבה, נעצר בירושלים. הוא נחקר עם שני עצורים נוספים.

לראשונה נעצר בירושלים אחד ממנהלי הישיבה

בין העצורים היה גם צעיר שנעצר לפני שבוע בלבד ושוחרר בתנאים מגבילים הכוללים צו הרחקה מתחומי הישיבה. הצעיר נעצר משום שהפר את ההגבלות שהוטלו עליו.

המשטרה התכוונה לעצור תלמידים רבים יותר, הקשורים לנזק שנגרם לישיבה. לשם כך אף הגיעה לישיבה ניידת להובלת עצירים (זינזאנה). חלק מהחשודים לא אותרו, ולכן נעצרו רק שלושה מאנשי הישיבה. צפוי כי שלושת העצורים ייחקרו וישוחררו לאחר מכן. ייתכן שההגבלות על העציר שהפר את צו ההרחקה מהישיבה יוחמרו.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?