עבודת קודש במודיעין

חרדים בוגרי 8200: מוכנים לשרת במקום הסרבנים

30 חרדים ששירתו ביחידה יצאו נגד חותמי מכתב הסרבנים והאשימו אותם בעירוב שיקולים פוליטיים בפעילות הצבאית

14/09/2014 17:43

תגיות: יחידה 8200 ·  חיילים חרדים ·  סרבנים ·  "בינה בירוק"

השר יעקב פרי מ''יש עתיד'' יו''ר ועדת השרים לגיבוש חוק השוויון בנטל פוגש חיילים חרדים בבסיס חיל האויר תל נוף. 23.04.2013 צילום: יוסי זליגר פלאש 90השר יעקב פרי מ''יש עתיד'' פוגש חיילים חרדים בבסיס חיל האוויר תל נוף (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

30 חרדים בוגרי יחידת המודיעין 8200 חתמו על מכתב חריף נגד הסרבנים מיחידתם. הם הבהירו כי יהיו מוכנים להתנדב לשירות מילואים בכל עת שיידרשו וישמחו להחליף את הסרבנים.

בחדשות קול חי מתפרסם מכתבם של החרדים בוגרי יחידה 8200. “אנו, חרדים בוגרי 'בינה בירוק', ששירתו ביחידה 8200, מבקשים להביע זעזוע ושאט נפש ממכתבם של חברינו ליחידה, אשר בחרו לערב שיקולים פוליטיים והצהירו על סרבנותם לשרת שירות מילואים ביחידה”, נאמר במכתב. “כחיילים חרדים, שהשאירו דעות ושיקולים שונים מאחור והתייצבו לשירות משמעותי בצה”ל, אנו לא רואים מקום לאמירות מעין אלו בצה”ל בכלל וביחידה 8200 בפרט.

“ככאלו המכירים את פועלה של היחידה ויכולותיה, מבינים אנו את הצורך הקריטי והאסטרטגי שבפעילות היחידה למען ביטחונה והמשך קיומה של מדינת ישראל.

משעה שאנו נקראים לדגל, אנו מתייצבים בעוז ובגאווה כפי שעשינו בעבר

“משעה שאנו נקראים לדגל, אנו מתייצבים בעוז ובגאווה כפי שעשינו בעבר ומשאירים בצד שיקולים או דעות ובאים למלא את חובתנו-זכותנו בהגנה על העם והמולדת.

“כפי עשינו בעבר, גם בעתיד בכוונתנו להמשיך ולהתייצב בכל עת שיקראו לנו – ואף בהתנדבות מלאה. כמשרתי היחידה במספר תפקידים, איננו יכולים להישאר אדישים אל מול ההאשמות חסרות השחר של חברינו ליחידה על העדר כללי אתיקה ומוסר בעבודת הקודש של המודיעין ביחידה.

“במהלך שירותנו נחשפנו למקרים רבים בהם יכולות היחידה ואיסוף המודיעין הביאו להצלת חיי אדם ושמירה על ביטחונה של מדינת ישראל וכלל אזרחיה.

“אנו מצהירים בזאת כי אנו מוכנים להחליף את אותם 43 סרבנים ולהתייצב בהתנדבות מלאה לימי מילואים כפי שיידרש על ידי היחידה".

לידיעה בחדשות קול חיאיך תוכל לפעול?