מגרש המחלוקת

האחים יוסף נלחמים על קרקע שהוקצתה לרב אמסלם

דוד יוסף ומשה יוסף נאבקים סביב מגרש לבנייה מול ביתו של אביהם המנוח בירושלים. הרב חיים אמסלם טוען כי הקרקע הוקצתה לעמותת "כתר חיים" בראשותו

14/09/2014 17:36

תגיות: הרב עובדיה יוסף ·  משה יוסף ·  דוד יוסף ·  מגרש ·  רחוב הקבלן ·  הרב חיים אמסלם ·  "כתר חיים"

הרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipediaהרב דוד יוסף. צילום: dvach555, wikipedia

בין שניים מבניו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, דוד ומשה, פרץ עימות על שטח לבנייה הממוקם מול ביתו של האב. השטח שבמוקד העימות ממוקם ברחוב הקבלן 41 בירושלים.

משה, בן הזקונים של הרב עובדיה, מבקש להקים בשטח בית כנסת למתפללים שנהגו לפקוד את בית הכנסת של אביו. משה יוסף גם מעוניין לבנות במקום מרכז מורשת מפואר, שאליו יועברו הספרים, שולחן הכתיבה, הגלימה וחפצים אחרים ששימשו את אביו בחייו. דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, שמתגורר בשכונה, מתנגד להעברת השטח לידי אחיו הצעיר. לדברי בני משפחה, בין שני האחים יש נתק.

בעוד שני האחים לבית יוסף נאבקים זה בזה מתכוון הרב חיים אמסלם, שהיה חבר כנסת מטעם ש"ס, לפנות לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הכוונה להפקיע מידיו את השטח המדובר. לפי ידיעה בוואלה, עיריית ירושלים הקצתה את המגרש המדובר

עו"ד יוסי חביליו: 'נבהיר לכל מי שלוטש עיניים לקרקע שהיא שייכת לרב אמסלם'

לעמותת "כתר חיים" של אמסלם. השטח הוקצה לעמותה לבניית בית כנסת לפני שנים רבות. עם זאת, בית הכנסת לא נבנה מסיבות שאינן תלויות בעמותה.

לפני יותר משנה זומנה העמותה לשימוע לפני ביטול הקצאה. לאחר השימוע הוחלט כי הקצאת המגרש לא תבוטל וכי העמותה תקבל ארכה להשלמת ההליכים הדרושים להוצאת היתר בנייה. העמותה עמדה בהחלטת השימוע, אבל לא קיבלה היתר בנייה.

לפני כמה חודשים ביקשו אנשי ש"ס בעירייה לבטל את הקצאת המגרש לעמותת "כתר חיים". הם טענו כי שליטתו של אמסלם בקרקע "אינה חוקית".

"הקרקע הזו שייכת לרב אמסלם", אומר עתה עו"ד יוסי חביליו, המייצג אותו. "נדרוש בבית המשפט שהעירייה תיתן היתר בנייה ונבהיר לכל מי שלוטש עיניים לקרקע שהיא שייכת לרב אמסלם ולא לאף אחד אחר".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?