דלק לקיצונים

הוסרו מודעות של ליידי גאגא בשכונות חרדיות בירושלים

המודעות הוסרו בעקבות פרסום פנייתו של נציג ש"ס במועצת העירייה לראש העירייה בדרישה להסיר את המודעות שהופצו לקראת הופעתה של הזמרת

10/09/2014 21:10

תגיות: ליידי גאגא ·  נתי לסרי ·  ש"ס ·  ניר ברקת ·  שלטי חוצות

ליידי גאגא בהופעה במונטריאול. צילום: proacguy1, flickr ליידי גאגא בהופעה במונטריאול. צילום: proacguy1, flickr

עיריית ירושלים הסירה שלטי חוצות שהוצבו בשכונות חרדיות לקראת הופעתה של הזמרת ליידי גאגא בעיר במוצאי שבת.

המודעות הוסרו שעות אחדות לאחר שהאתר "כיכר השבת" פרסם ידיעה על פנייה של נתי לסרי, חבר מועצת עיריית ירושלים מש"ס, לראש העירייה ניר ברקת ולבכירים אחרים בעירייה, בדרישה להסיר את שלטי החוצות.

בעקבות הסרת השלטים אמר לסרי: "שוב הוכחנו שבשיח ציבורי וכוונות טובות אפשר להשפיע הרבה יותר. זוהי מבחינתי קיום צוואת מרן ליום השנה שלו. אשא תפילה להמשך קידוש שם שמים בקדנציה זו יחד עם שותפי לסיעה ולקואליציה".

בפנייתו לברקת כתב לסרי: "נדהמתי להתעורר הבוקר לפרסומות שחץ ותועבה הפוגעות קשות ברוב תושבי ותושבות ירושלים, המופיעים בשלטי החוצות של המופע. בטוחני כי רגישותך הרבה ואחריותך כלפי תושבי העיר וכלפי נציגיהם במועצת העיר יובילו לבירור דחוף על נסיבות מצערות אלה, כאשר בריכוזי השכונות החרדים ממנה ואליהם (דוגמת כביש בגין וכביש רמות) תהווה

לסרי: זו הפקרות בנוגע לרגשות וערכי תושבי ותושבות העיר המסורתיים והחרדים כאחד

דלק לקיצונים אשר ירצו להבעיר את העיר, כאשר מפירים בראש חוצות את הסטטוס-קוו והרגישות לצרכים הבסיסיים של תושבי העיר מאז ומתמיד".

בשיחה עם "כיכר השבת" אמר לסרי כי שלטי החוצות של ליידי גאגא הם "עוד נגיסה בקדושת ירושלים". לדבריו, "זו הפקרות בנוגע לרגשות וערכי תושבי ותושבות העיר המסורתיים והחרדים כאחד. עולים מדרגה באטימות מכוונת״.

לסרי הוסיף: "מי שמתעלם משמירת השבת וממצב השכונות המעורבות, יתעורר הבוקר בשכונות החרדיות לפריצות נוראה שכל ילד חיידר או אברך כולל נתקל בה".

 

לידיעה על הסרת המודעות ב"כיכר השבת"

לידיעה על פנייתו של לסרי ב"כיכר השבת"

 איך תוכל לפעול?