איפה השפות, איפה התרבויות

ראש העיר בית שמש: לשופט אפשר לספר בובה מייסעס

משה אבוטבול שוחח עם תלמידים לקראת הימים הנוראים וסיפר על ההכנות לקראת הדיון בבית המשפט בעתירה להוצאת 100 תלמידות חרדיות ממתחם שפות ותרבויות בעיר

10/09/2014 09:11

תגיות: בית שמש ·  משה אבוטבול ·  בית משפט ·  הימים הנוראים

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipediaראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipedia

"אצל שופט בשר ודם אתה יכול לספר לו סיפורים ו'בובה מסייעס'. אולי הוא מבין בזה אולי לא מבין. אולי הוא לא מכיר איפה בית שמש, איפה הכיתות, איפה השפות ואיפה התרבויות השופט לא בדיוק מכיר". כך אמר ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, כשסיפר על ההכנות שעשה לדיונים בבית המשפט.

ראש העירייה התייחס לדיון בבית המשפט בנוגע לעתירה של משרד החינוך להוצאתן של 100 תלמידות חרדיות ממתחם שפות ותרבויות בעיר. בית המשפט קיבל את עמדת העירייה ופסק נגד משרד החינוך.

אבוטבול, איש ש"ס, יצא השבוע לסיור בבתי ספר שקיבלו מבנים חדשים בתחילתה של שנת הלימודים הנוכחית. הוא התייחס להכנות למשפט בבית הכנסת של תלמוד התורה אביעזרי, שם נשא דברים לפני התלמידים לקראת הימים הנוראים.

אם אצל שופט בשר ודם כל כך התכוננו וישבנו כמעט עד ארבע בבוקר בשביל לדעת מה נענה, אצל הקב"ה ודאי

"אני רוצה להגיד לכם שלפני בית המשפט ישבנו עם עורכי הדין ודנו במה נגיד אם השופט ישאל את זה או מה נגיד אם ישאל שאלות אחרות. אנחנו ידענו שיהיה לנו הפסד גדול או רווח גדול", אמר אבוטבול לפי "כיכר השבת".

ראש העירייה הוסיף: "אם אצל שופט בשר ודם כל כך התכוננו וישבנו כמעט עד ארבע בבוקר בשביל לדעת מה נענה, אצל הקב"ה ודאי".

בסיום אמר אבוטבול: "אצל הקב"ה, שיודע הכל, שם אנחנו צריכים לעשות עבודה אמתית והכנות – תשובה, תפילה, צדקה מעבירין את רוע הגזירה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?