לראשי הסמינרים ירד האסימון

היסטוריה: אף תלמידה ספרדייה בירושלים לא יושבת בבית

לראשונה שובצו כל תלמידות הסמינרים בעיר, אשכנזיות וספרדיות, במוסדות חינוך

02/09/2014 09:13

תגיות: סמינרים ·  תלמידות ספרדיות ·  ירושלים ·  צביקה כהן

תלמידות סמינר בית יעקב בכותל המערבי. צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimediaתלמידות סמינר בית יעקב בכותל המערבי (צילום אילוסטרציה). צילום: Beit yaaaak by Takpic, wikimedia

תקדים היסטורי בפתיחת שנת הלימודים תשע"ה בירושלים: כל תלמידות הסמינרים בעיר, ספרדיות ואשכנזיות, שובצו במוסדות לימוד מתאימים. בניגוד לעבר, שום תלמידה לא נשארה בבית בתחילת השנה.

ב"כיכר השבת" נזקף ההישג לזכותו של מחזיק תיק החינוך בעיריית ירושלים, צביקה כהן מש"ס. בחודשי הקיץ נפגש כהן עם מנהלי סמינרים, דרש מהם לקבל תלמידות ובמקרים שהדבר נדרש השתמש בכוחו ואיים בעצירת תקציבים. "במשמרת שלי לא תישאר ילדה בבית בגלל צבע עורה", הבהיר.

כהן סירב לקחת לעצמו את הקרדיט על ההישג. "אני לא אוהב לזקוף לעצמי הצלחות. כל העבודה נעשתה בשיתוף פעולה עם כולם, בגיבוי חסר תקדים של ראש העיר ניר ברקת", אמר.

צביקה כהן: איך זה שבשנת 2014 עדיין מתעסקים בנושא הזה? ראשי הסמינרים שיתפו פעולה

כהן הגיב בזעם כשנשאל אם הצליח לשבץ תלמידות ספרדיות במוסדות ספרדיים או אשכנזיים. "חד וחלק אני מוחה על המשפט הזה", אמר. "כשאנו משבצים בנות אנחנו משבצים כל אחת לפי ערכה. יש צוות מקצועי שבודק את המשפחות והבנות. כל ילדה שובצה בדיוק לבית ספר המתאים לה".

לדבריו, מנהלי הסמינרים שיתפו פעולה עם המהלך. "קרה פה משהו. לראשי הסמינרים ירד האסימון – ילדה שתואמת, זה לא משנה מוצאה, היא תתקבל".

צביקה כהן אמר עוד, כי כואב לו לשמוע שכולם משבחים אותו על ההישג. "איך זה שבשנת 2014 עדיין מתעסקים בנושא הזה? ראשי הסמינרים שיתפו פעולה. הם הבינו שאנחנו נחרצים בנושא הזה", הסביר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?