בשבת ליד הכותל

החרדים זועמים: קולנוע יפעל בשבת בבית שמואל בי-ם

בחודש הבא ייפתח במקום סניף של רשת אורלנדו סינמה, שבו יוקרנו סרטים בסופי שבוע

19/08/2014 17:08

תגיות: בית שמואל ·  קולנוע ·  שבת ·  אורלנדו סינמה ·  סינמה סיטי ·  בג"ץ ·  הרב יוסף רוזנפלד ·  עופר ברקוביץ'

בית שמואל בירושלים. צילום: Matanya, wikipediaבית שמואל בירושלים. צילום: Matanya, wikipedia

רשת בתי הקולנוע אורלנדו סינמה תפעיל החל מספטמבר סניף בירושלים, שבו יוקרנו סרטים גם בימי שבת. בית הקולנוע של הרשת ייפתח בבית שמואל, מרכז התרבות הרפורמי ששוכן בסמוך למתחם ממילא, מול חומות העיר העתיקה.

בית הקולנוע החדש של רשת אורלנדו נפתח לאחר שבתחילת השנה התחולל מאבק עז בנוגע לפתיחתו של הסינמה סיטי בירושלים בימי שבת. בפברואר השנה, נכתב ב"הארץ", נערכו הפגנות סוערות – שהובילה תנועת התעוררות – בדרישה להפעיל את הסינמה סיטי בשבת.. עיריית ירושלים סירבה להיענות לדרישה. הסוגיה הגיעה לבג"ץ, שהחליט לא להתערב בהחלטת העירייה.

"כיכר השבת" מציין כי גורמים חרדיים בירושלים מאיימים שאם התוכנית להפעיל את הקולנוע החדש בימי שבת תמומש, הם

יו"ר ועדת השבת: חמור מאוד שהם פותחים את שעריהם בשבת, במיוחד שהמקום הזה קרוב לרובע היהודי

ייצאו להפגין עד לסגירתו בסופי שבוע. הרב יוסף רוזנפלד, יו"ר ועדת השבת בירושלים, אמר כי אמות הספים ירעדו: "חמור מאוד שהם פותחים את שעריהם בשבת, במיוחד שהמקום הזה קרוב לרובע היהודי, סמוך לכותל המערבי".

באולם בבית שמואל מועלים זה שנים ארוכות מופעים בשבתות. עם זאת, לא מוקרנים בו סרטים בשבת. בית שמואל ממוקם במרחק של כמה מאות מטרים מהסינמטק, שאולמותיו פועלים בשבת כבר עשרות שנים.

סגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ' מסיעת "התעוררות", אמר לגלי צה"ל: "אנחנו מברכים את חברת אורלנדו על פתיחת בית קולנוע בירושלים, במיוחד כשזה עונה על הצורך החשוב של תרבות ופעילות פנאי בשבת בעיר".

לידיעה ב"הארץ"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?